Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Gride - Hluboká Temná Modr

Grindcore, Gride, Hluboká Temná Modr, L'Inphantile Collective, Sidetracked, Thema Eleven

Grindcore po czesku? Czemu nie? Zawsze to dodatkowa atrakcja, a przecież Gride to już wiekowy przedstawiciel tego gatunku. „Hluboká Temná Modr” jest ich ostatnią EPką z 2019 roku, która niedawno uzyskała nowe życie za sprawą L’Inphantile Collective, która wydała ją na CD wraz z dodatkowym materiałem, który był wcześniej publikowany na dwóch splitach. Z Sidetracked w 2014 i z Thema Eleven w 2009 roku. Wychodzi więc z tego prawdziwa przepastna, osiemnastoutworowa kompilacja, która jednak nie dochodzi do pół godziny.

A to dlatego, że numery Gride zazwyczaj pędzą na złamanie karku i przelatują błyskawicznie, rzadko osiągając dwie minuty. W składającym się z siedmiu kawałków zestawie podstawowym zdarza się to tylko raz w ostatnim „Neseme Si V Sobé Smrt”, ponieważ ma on wolny początek i wydłużoną końcówkę, będącą jednocześnie końcem, trwającej dziesięć minut EPki.

Wszystko wcześniej to punkujący grind z krzykliwym, ale w miarę zrozumiałym wokalem, więc ten czeski język jest atrakcją nie tylko na papierze. Podstawą są tu szybkość i energiczność, bez przesadnej dbałości o szczegóły. Ważne żeby odpowiednio przyłożyć i absolutnie nie odpuszczać, choć parę sporadycznych, ciężkich zwolnień również się można doszukać. Spośród ogólnego łomotu wyłaniają się też połamane, techniczne zagrywki, nie ma zaś miejsca na żadne melodie, ani chwile oddechu.

Jak już napisałem, całość jest przekrojowa i oprócz nowości można się zapoznać także ze starym hałasem. Jak ktoś się lubuje w tego typu rozrywce kulturalnej to nie widzę przeciwwskazań.

Tracklista:

01. Věčná Válka S Hmyzem

02. Básník Stoupl A Vzal Si Slovo

03. Bouře Ve Sklenici Vody 

04. Hluboká Temná Modř

05. Přijdu Hned

06. Nikdo Nikdy Za Nic Nemůže

07. Neseme Si V Sobě Smrt

08. Neutrální Zóna

09. Provokace Ćisté Plochy

10. Dilema Mouchy

11. Thermidor Roku X

12. První mMinuta Zbytku Tvýho Źivota

13. Oprava Principu 

14. Dejavu

15. Masáž

16. Volání Divočiny

17. Neurorevolution

18. Žiletky (Psi Vojáci cover)

Wydawca: L’Inphantile Collective (2020)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły