Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

From Hell - Rats & Ravens

From Hell, Paul Bostaph, Damien Sisson, Death Angel, Wes Anderson, Stephen Goodwin, Aliester Sinn, Rats & Ravens, thrash metal, death metal, hardcore

Druga płyta kalifornijskiego From Hell została nagrana już bez udziału Paula Bostapha i Damiena Sissona z Death Angel, a zastąpili ich Wes Anderson i Stephen Goodwin. Głównym aktorem pozostaje jednak Aliester Sinn, który, oprócz gry na gitarze i wokalu, jest twórcą muzyki oraz całego horroru składającego się na „Rats & Ravens”.

Wszystko jest sprawką wiedźmy, która wypełnia ludzi szczurami i w ten sposób nimi porusza, ich dusze zamykając jednocześnie w kruczym oku. W ten sposób mści się na ludziach za krzywdy wyrządzone jej setki lat wcześniej. Historia ma swoją otoczkę i trochę takich klimatycznych wstawek, jak na przykład w „Forest Of The Screaming Trees”, ale w przeważającej większości jest to szalejący i podszyty thrashem, death metal z energicznymi wokalami. Krzyczący śpiew Aliestera wjeżdża miażdżąco z takimi trochę hardcoreowymi refrenami, co najbardziej słychać w „Body Rats”, ale nie tylko. Daje to dużej mocy i energii kawałkom. Zaklęcia wiedźmy w „Lilium” są porażające. Świetna jazda, taki szał. Zabójcze są też wokalne wjazdy w „Forest Of The Screaming Trees”, które kontrastują z lżejszymi i wolniejszymi odchłaniami świata umarłych: „We are the dead that walk in the night…” Podobnie rzecz ma się w ostatnim „Am I Dead?”

Wolniejszym i duszniejszym numerem jest „Don’t Cry For Help”, w którym dokonuje się nacięcie ciała chłopca i wpuszczenie szczurów do środka. Jest to taki psychodeliczny moment i tu jednak z melodyjnym refrenem. Wolniejsze fragmenty pojawiają się też w innych utworach, bo całe granie jest rozbudowane i kombinacyjne. Na płycie dużo jest też motywów chwytliwych, są i te instrumentalne z solówkami i dużą ilością perkusyjnych przejść. Perkusja w ogóle bardzo dociska temat, zazwyczaj celebrując szybkość i powodując ogólny rozpierdol. From Hell jest piekielnie zajadły i niszczący. Potrafi przy tym rozłożyć akcenty i dopasować muzykę do biegu akcji. Wraz z kolejnymi przesłuchaniami płyta zaczyna odkrywać coraz więcej tajemnic, aż można dojść do wniosku, że jest naprawdę bardzo dobra.

Tracklista:

01. Dark Heart
02. They Come At Night
03. Lilium
04. The Witch
05. Don't Cry For Help
06. Three And Nine
07. Forest Of The Screaming Trees
08. Room For One
09. Body Rats
10. Am I Dead

Wydawca: Fastball Music (2020)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły