Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Eyes Shut Tight - Secret Destroyer

W przyszły czwartek - 10 czerwca, na półkach sklepowych stawi się debiutancki album niemieckiej grupy Eyes Shut Time - "Secret Destroyer". Pochodzący z Hamburga alternative/industrial rockowy kwintet z powodzeniem spaja ze sobą brzmienie jednoznacznie kojarzone z takimi formacjami jak Marilyn Manson, KoRn, Nine Inch Nails czy Rammstein. Zatem pierwsza płyta zespołu to utrzymany w ponurej tonacji i druzgocąco negatywny w swym przekazie materiał pełen ołowianych riffów podbitych potężnymi perkusyjnymi blastami, zawiesistych partii gitary basowej czy niepokojących klawiszowych aranżacji idealnie dopełniających się z okrutnymi i przerażającymi tekstami pełnymi intensywnych zejść do podświadomości. Wydawcą krążka jest Danse Macabre.
Lider grupy - Trashed Soul [podobieństwo do Marilyn Mansona nie jest tu przypadkowe, artysta przy każdej nadarzającej się sytuacji na różne sposoby ujawnia swoje "mentalne pokrewieństwo" z amerykańskim idolem, przyp. aut.] w przerwach między kolejnymi próbami i post-apokaliptycznymi live-gigami zespołu, spełnia się także jako... malarz [podobnie jak jego idol zresztą]. Muzyk ma za sobą kilka mniejszych i większych wernisaży na których prezentowane były jego "wizualnie wypaczone" prace. Największym sukcesem, jakim na tę chwilę może pochwalić się ukrywający się pod pseudonimem Trashed Soul jegomość  była wystawa jego artów podczas festiwalu dark independent - Wave Gothik Treffen. Obrazy na widok publiczny wystawione zostały 23 maja.

Niemiecka grupa, mimo zbliżającej się wielkimi krokami publikacji debiutanckiej płyty, nie planuje niczego co w mniejszym lub większym stopniu przypominałoby coś na kształt promocyjnej trasy koncertowej. Muzycy ograniczą się jedynie do... dwóch oddalonych czasowo  występów - 11 czerwca w ramach The Dark Place Festival oraz... 31 października na halloween'owym party.

Tracklista:

01. Intro
02. Warmongerz
03. Puppet Bitch
04. Ask Yourself
05. G.O.D.
06. Apocalypse Generation
07. Silent Goodbye
08. Die - Komponisten
09. Intoxication
10. Secret Destroyer
11. Childlike Face
12. Holy 666
13. Mother Darksome + Divine

MySpace: www.myspace.com/eyesshuttight7
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły