Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Dziewiczy album Ironbound

Ironbound, The Lightbringer, Ossuary Records, Iron Maiden, Blaze Bayley, heavy metal

Od kilku dni jest już dostępny debiutancki album pochodzącej z Rybnika, młodej formacji heavy metalowej Ironbound. Płyta „The Lightbringer” wydana nakładem Ossuary Records
miała premierę 30 kwietnia zarówno na krążku CD, jak i na wszystkich popularnych platformach streamingowych i w serwisie Bandcamp.

Na płycie znajduje się dziewięć utworów utrzymanych w stylistyce klasycznego heavy metalu, mocno inspirowanego dokonaniami Iron Maiden, zwłaszcza z okresu, kiedy wokalistą był Blaze Bayley. Ironbound nie próbuje jednak być drugim Maiden, a do swojej muzyki wnosi dużo własnej
tożsamości. „The Lightbringer” to kopalnia dobrych riffów, dobrych melodii i niebanalnych tekstów, a wszystko to opatrzone jest świetnym brzmieniem, za którym stoi Daniel Arendarski odpowiedzialny za mix i mastering, jak również przepiękną okładką autorstwa Mariusza Gandzela.

Na dwa tygodnie przed premierą ruszył preorder limitowanego nakładu specjalnej edycji tej płyty,
wzbogaconej o kostkę gitarową oraz zdjęcie zespołu z podpisami. Całość sprzedała się jeszcze przed oficjalną premierą. Dzięki udostępnieniu albumu na popularnym kanale YouTube „NWOTHM Full albums”, muzyka Ironbound dotarła do tysięcy słuchaczy z całego świata, co z kolei przełożyło się na ogromne zainteresowanie jej zakupem, głównie z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Szwecja, Szwajcaria i innych zakątków Europy.

Standardowe wydanie płyty jest w ciągłej sprzedaży poprzez bandcamp:

https://ironboundpl.bandcamp.com

oraz oficjalny sklep wydawcy:

http://ossuaryrecords.com


Całość do przesłuchania tutaj: https://youtu.be/b8-5ZZYxrHo

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły