Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Discipline X - Wasted In Hollywood

Discipline X, heavy metal, Wasted In Hollywood, Lawnmover Deth, punk rock, Overdrive, rock, rock and roll

Discipline X to fiński zespół heavymetalowy, prezentujący styl oldschoolowego rock and rolla. Już po okładce i tytule ich debiutanckiego albumu "Wasted In Hollywood" można wyczuć barowo-motocyklową atmosferę. Jak wskazuje neon na froncie "Bar Open", więc wchodzimy.

"Wasted In Hollywood" to elektryzująca dawka ostrej rockowej muzyki, która w poszczególnych numerach trochę zmienia swoje oblicze. Na przykład utwór tytułowy mocno kojarzy mi się z Lawnmower Deth, a już następny "Bleeding Heart Blues" ma trochę punkowe zapędy. Zresztą szczypta punk rockowej stylistyki pojawia się częściej na tym albumie.

Większość kawałków ma przebojowe refreny i ostre gitary z ciętymi solówkami. To jest bardzo konkretne granie, które od razu może przypaść do gustu. Do wokalu musiałem się trochę przekonać, bo na początku wydawał mi się trochę zbyt spokojny, wytłumiony i pozbawiony mocy, ale po pewnym czasie zaczęło mi się to wszystko układać i do siebie pasować. Podobny głos występuje u angielskich wyjadaczy z Overdrive.

Na jedenaście kawałków dwa są instrumentalne i są to trwające ledwo ponad minutę gitarowe miniaturki, nagrane chyba tylko po to by całość przekroczyła pół godziny. Jedna z nich ma znajomo brzmiący tytuł "Bukowski", ale nie mam pojęcia o co chodzi. Jest to całkiem niezła, uderzająca zagrywka, w przeciwieństwie do lżejszego i rozlazłego "T.A.B.", który pełni rolę intra do ostatniego, hitowego,  znowu o punkowym posmaku, "Whoring Hollywood" (Co oni tak z tym Hollywood?)

"Discipline X" to zespół hołdujący starym dobrym, rockowym tradycjom, a ponieważ dobrego rock and rolla nigdy za wiele, więc, jak ktoś lubi, śmiało niech sięga po "Wasted In Hollywood" i popijając piwko, albo whiskacza delektuje się dobrą muzyką.

 

Tracklista:

01. Walk To The Morgue
02. Perfect Norm
03. Wasted In Hollywood
04. Bleeding Heart Blues
05. Jewel Of The Nile
06. Bukowski
07. I Want Your Blood
08. Overtime
09. Backstabber
10. T.A.B.
11.Whoring Hollywood

Wydawca: Inverse Records (2014)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły