Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Destruction - The Antichrist

Pleasure To Kill, Bonded By Blood, The Antichrist, Destruction, thrash metal, Schmier, All Hell Breaks Loose

„They can’t break our will, we have the pleasure to kill. We are bonded by blood, again they will rot”. I choć przed tym pierwszym szlagierem jest jeszcze złowieszcze intro, zapowiadające nadejście antychrysta, to ten cytat określa wszystko co możemy znaleźć na “The Antichrist”. Destruction w ciekawy sposób oddaje hołd wielkim współtwórcom thrash metalu, wplatając tytuły ich kultowych płyt w swoją piosenkę. A więc: „Thrash Till Death”!

No, ale „Thrash Till Death” to dopiero początek krucjaty. Zaraz za nim wybrzmiewa chyba największy przebój z tego albumu, czyli „Nailed To The Cross”. Symbol wojny, chciwości i zakłamania zostaje wyeksponowany w pełnej furii i wściekłości: „Nailed to the cross. Nailed to the cross. Nailed to the cross. Nailed to the fuckin’ cross!” Ta ostatnia fraza, z odpowiednim wyciszeniem muzyki, idealnie sprawdza się na koncertach. Tekst łatwy i chętnie wykrzykiwany przez publiczność.

I tak mija cała ta płyta. Kolejne utwory zalewają gęstymi lawami piekielnego thrash metalu. Destruction atakuje bezwzględnie, nie dając żadnych możliwości odejścia od wyśrubowanych kanonów. Nie idą w melodię, a wciąż ciemiężą zwartymi riffami, piskiem solówek i wrzaskliwym wokalem Schmiera. Przedostani „Let Your Mind Rot” jest wolniejszym i bardziej rozlazłym utworem, choć i tak infernalnej mocy mu nie brakuje, a wręcz doskonałe wrażenie zostawia ostatni, żwawy i szybki „The Heretic”.

„The Antichrist” jest płytą podobną stylistycznie do „All Hell Breaks Loose” i stojącą na bardzo zbliżonym poziomie. To jest najwyższych lotów artystyczne rzemiosło i słucha się tego z przyjemnością. Widać, że Destruction na dobre odnaleźli zagubioną potęgę i kroczą w zamierzonym i ściśle wyznaczonym kierunku. Najważniejsze, że jest to kierunek, z którego wszyscy możemy być zadowoleni.

Tracklista:

01. Days Of Confusion

02. Thrash Till Death

03. Nailed To The Cross

04. Dictators Of Cruelty

05. Bullets From Hell

06. Strangulated Pride

07. Meet Your Destiny

08. Creations Of The Underworld

09. Godfather Of Slander

10. Let Your Mind Rot

11. The Heretic

Wydawca: Nuclear Blast (2001)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły