Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Recenzje :

Destruction - Cracked Brain

Release From Agony, Destruction Schmier, Mike Sifringer, André Grieder, Poltergeist, Harry Wilkens, Christian Engler, Cracked Brain, thrash metal, The Knack, Coma Of Souls, Kreator, Better Of Dead, Sodom

Po „Release From Agony” Destruction opuścił Schmier, co oczywiście dla zespołu było nie lada problemem. Mike’owi udało się jednak znaleźć wokalistę w postaci André Griedera ze szwajcarskiego Poltergeist, natomiast partiami basu podzielił się z Harrym Wilkensem, angażując dodatkowo do pomocy Christiana Englera. Trwało to trzy lata, ale w końcu udało się wydać czwartą w historii zespołu płytę „Cracked Brain”.

 

Potwór wydobywający się z faji wodnej symbolizuje zło jakie dzieje się w głowie bohatera okładki i piosenki tytułowej. Siedzę narajany w zadymionym pokoju, nic mi się nie chce i czekam aż ten dzień się skończy. Depresja, zastój, zniechęcenie i ogólna niechęć do życia to tematy również  utworów „Frustrated”, „Time Must End” i „When Your Mind Was Free”. Jednak ta tematyka zupełnie nijak się ma do treści muzycznej. Destruction to w dalszym ciągu, pracująca pełną parą, thrashowa maszyna, wyciskająca z turbin i tłoków ogromne pokłady mocy, energii i dynamiki. Gitarowo, wiadomo – majstersztyk. Już pierwszy „Cracked Brain” to popis instrumentalizmu, także „Time Must End” rzuca na kolana. Ciężkie riffy, ostre solówki i nieustająca metalowa jazda są znakiem rozpoznawczym tego zespołu i w tej kwestii nic się nie zmienia. Również André dobrze się wpasował ze swoim krzyczącym, zdartym głosem, przez co duch Destruction i pod tym względem pozostał niezakłócony. Potrafił też dostosować wokale do muzyki stosując bardziej stonowane barwy w nieco wolniejszych momentach jak w „No Need To Justify”, albo wyciągać bardziej śpiewne partie w „When Your Mind Was Free”. Poradził sobie również z coverem rockowego zespołu The Knack „My Sharona”.

Pewien niedosyt pozostawia jednak kompozycyjność samych utworów. „Cracked Brain” to znakomita technika i najwyższy poziom rzemiosła, ale nie uświadczymy tu  takich szlagierów jakie znalazły się na, wydanych w tym samym roku, „Coma Of Souls” Kreator i „Better Of Dead” Sodom. Pod względem przebojowości płyta ustępuje też swojej poprzedniczce. No, ale trzeba pamiętać, że to jest thrash metal, a nie konkurs Eurowizji i dla wielu maniaków brak chwytliwych przebojów może być tylko zaletą. I tak to najlepiej interpretować.

 

Tracklista:

1. Cracked Brain
2. Frustrated
3. S. E. D.
4. Time Must End
5. My Sharona
6. Rippin' You Off Blind
7. Die a Day Before You're Born
8.
No Need To Justify
9. When Your Mind Was Free

Wydawca: Steamhammer (1990)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły