Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Despizer - Pogarda

Despizer, Pogarda, metal, grindcore, punk rock, Terrorizer, death metal, crust punk, Joyride Of Despair, Darkthrone

Do określania swojej muzyki Despizer dołączył słowo blackened, przedstawiając się jako blackened crust. I rzeczywiście na nowym albumie „Pogarda” więcej jest metalu i grindcore'a, choć wyczuwalna jest również punkowa iskra. Razem daje to prawdziwą dźwiękową petardę wybuchającą w błyskawicznym tempie i z dużym impetem.

Despizer jest piekielnie szybki i zalewający gąszczem hałaśliwych tonacji. Dzieje się to w dużej mierze przez znakomitą pracę perkusji, która bezustannie taranuje kanonadami na bębnach i talerzach. To bardzo ważny element tej muzyki, ale oczywiście to gitary prowadzą te uderzające i ciężkie utwory. Nieraz to jest aż jak Terrorizer. Pełno tu brudu, chamskiej bezpośredniości i instrumentalnych turbulencji, ale składnych i układających się w cięte kawałki. Czasem trafi się szybka solówka, lecz większość płyty, to pędzące, skoczne riffy zalane perkusją i krzykliwym wokalem.

Tym razem płyta jest w całości po polsku, a wokal, choć wrzeszczący jest w większości dobrze zrozumiały. W „Wężownik I” jest nawet niski growling i robi się tam całkiem deathowo, ale głównie mamy do czynienia z przychrypniętym, krzyczącym głosem. Teksty są tak samo chłoszczące jak muzyka i dopełniają dzieła zniszczenia: „Piekło! Piekło! Piekło! Piekło! Piekło na tej ziemi!” albo „Ten świat zgnije. Ten świat skończy się”.

Utworów własnych jest dziesięć, z czego jeden, o pięknym tytule „Chuj Wam W Twarz”, nie został uwzględniony w spisie treści na okładce. Na końcu znajduje się cover Darkthrone „Transylvanian Hunger” co może być dość zaskakujące, a jego wykonanie prezentuje się mocno po swojemu. Płyta bardzo dobra muzycznie i kompozycyjnie. Oceniam oczko wyżej od „Joyride Of Despair”, ale zostawiam jeszcze pole do dalszego rozwoju. „Nie będzie litości, nie będzie łaski. Nie licz na walkę - czeka cię rzeź!"

 

Tracklista:

01. Black.Crust.Fakk
02. Wieczny Głód
03. Wężownik II
04. Chuj Wam W Twarz
05. Gra Pozorów
06. Krew Na Rękach
07. Gniewnych Ludzi
08. W Ciemność
09. Droga Bez Powrotu
10. Wężownik I
11. Transilvanian Hunger (Darkthrone cover)

Wydawca: Despizer (2017)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły