Paradoks
Ohlsson
Recenzje :

Demonic Slaughter - Downfall

Zastanawiam się jak pojemny jest nasz black metalowy rynek wydawniczy i nabywczy. Kalendarz wskazuje kwiecień 2013 roku, a od stycznia 2013 na światło dzienne wyszły lub lada dzień wyjdą między innymi nowe albumy Thaw, Massemord, Plaga, Cultes des Ghoules oraz mini Furii, Medico Peste czy Blaze Of Perdition.  Refleksja taka naszła mnie po przesłuchaniu nowego albumu  Demonic Slaughter, który w czterech na sześć ubiegłych lat miałby szansę sporo namieszać na rodzimym rynku, jednak w dobie takiego urodzaju jaki ma miejsce w tym roku może przejść niezauważony.

Po ubiegłorocznym, dzielonym z Deception, wydawnictwie „Worshippers of the Darkness” Demonic Slaughter daje o sobie znać długograjem zatytułowanym „Downfall”. Album nie przynosi jakichś radykalnych zmian w stosunku do wspomnianego powyżej wydawnictwa. Jedna z niewielu różnic, którą dostrzegam, to bardziej muliste, skompresowane brzmienie, które zdecydowane uwypukla mroczny klimat kosztem death metalowej agresji.

Poza tym jest to cały czas Demonic Slaughter, który znamy i lubimy lub też znamy i nienawidzimy. „Downfall” jest mocno przesiąknięty skandynawskimi, blackowymi klimatami, a dodatkowo umiejętnie łączy: melodie z blastami, a dzięki kawałkowi „Martwa Cisza” norweski chłód ze słowiańską melancholią. Wspomniana „Martwa Cisza” jest najlepszym kawałkiem na płycie z uwagi na wyjątkowo melancholijny klimat. Utwór jest na tyle dobry, że zdarzało mi się nastawiać ten numer na odtwarzaczu z opcją repeat i ani się obejrzałem minęły dwa kwadranse. Nawet wokal  Xaos Obliviona w tym numerze brzmi zdecydowanie klimatyczniej. Mam nadzieję, że na następcy „Downfall” język polski będzie już dominował.

„Downfall”  Demonic Slaughter to dobry skandynawski black metal made in Poland, który z pewnością zainfekuje niejeden umysł podatny na czarny metal. Jednak zdecydowanie nie jest to materiał, którego ekipa Xaos Obliviona nie mogłaby przebić już na następnym wydawnictwie. Tego im życzę.

Ocena: 7,5/10

Tracklista:
01. Ordeal
02. Labyrinth Of Lost
03. Dark Matter Constelation
04. Lightbringer - The Architect
05. Martwa Cisza
06. Darkness
07. Planet Of Doom
08. Cold And Haunted

Wydawca: Pagan Records (2013)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły