Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

D.A.R.K. - nowy projekt Dolores O’Riordan z The Cranberries

D.A.R.K., Dolores O’Riordan, The Cranberries, new wave, electronics, Science Agrees, Andy Rourke, Ole Koretsky

27 maja 2016 roku to dzień premiery debiutanckiego albumu „Science Agrees”, bardzo interesującego projektu D.A.R.K., w skład którego nie wchodzą jednak debiutanci. Dolores O’Riordan (The Cranberries), Andy Rourke (między innymi The Smiths, The Pretenders, Sinead O’Connor) oraz Ole Koretsky (producent i DJ mieszkający w Nowym Jorku) postanowili połączyć siły w jednym zespole, po tym jak doszli do wniosku, że pasują do siebie zarówno pod względem muzycznym jak i osobowościowym.

Jak podkreślają poszczególni członkowie D.A.R.K., projekt jest swojego rodzaju hołdem złożonym muzyce elektronicznej oraz new wave, a na „Science Agrees” słychać zarówno wpływy twórczości Angelo Badalamentiego, Braina Eno, jak i Depeche Mode, The Cure, Davida Bowiego, R.E.M. oraz New Order i Pet Shop Boys. Nie zabrakło także elementów związanych ze sceną post-punk, post disco, a nawet z nowoczesnym hip hopem. Mroczne osobowości twórców „Science Agrees” znalazły odzwierciedlenie w tekstach na albumie. Traktują one bowiem o samotności i izolacji, o uzależnieniu od narkotyków, śmierci, utracie wiary, ale także o szukaniu nadziei i światła nawet w najmroczniejszych sytuacjach.

Zespół zabookował już pierwsze europejskie koncerty (maj), a singlem promującym album będzie utwór „Curvy”. Więcej szczegółów związanych z projektem D.A.R.K. niebawem.

Album dostępny będzie w Polsce 27 maja dzięki Mystic Production.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły