Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

God Seed - nowy projekt byłych muzyków Gorgoroth

Gaahl i King Ov Hell, dezerterzy niegdyś kojarzeni z grupą Gorgoroth, z dniem dzisiejszym rozpoczęli działalność pod nowym szyldem - God Seed. Zmiana wizerunku i nazwy grupy narzucona została przez Norweski Urząd Patentowy i Sąd w Olso, który podczas procesu z 28-30 stycznia uznał, że całą instytucją jak i tytułem Gorgoroth zarządzać może Infernus - oryginalny gitarzysta składu. Wybór nazwy dla nowego projektu Gaahla i Kinga nie jest przypadkowy, taki tytuł nosi jeden z utworów z ostatniej płyty Gorgorotha. Jak tłumaczy duet: "Nazwa została wybrana z wielu względów - reprezentuje ona chęć rozwoju, boga w człowieku i w naturze oraz wolę osiągnięcia maksymalnego potencjału". Debiut God Seed, początkowo nagrywany z myślą o zapełnieniu dyskografii Gorgoroth, ukaże się dzięki Indie Records pod koniec tego roku.
Przypomnijmy, w 2008 roku Norweski Urząd Patentowy ogłosił, że Gaahl jak i King mają prawo do firmowania swojej działalności nazwą Gorgoroth, posiadają również wszelkie prawa do logo i gadżetów związanych z zespołem. We wrześniu 2008 roku niezadowolony z wyroku Infernus wytoczył przeciwko muzykom sprawę sądową, twierdząc, że rejestracja pod szyldem Gorgoroth odbyła się ponoć za jego plecami a sam muzyk tytułował nim swoje osiągnięcia od 1992 roku. 10 marca norweski Sąd z siedzibą w Oslo wydał ostateczny wyrok w którym uznał, że zgłoszenie nazwy do rejestru przez Kinga jest niezgodna z prawem i zostanie usunięta z oficjalnej listy nazw i tytułów zespołów. Głównym argumentem za wyrokiem była sprawa z października 2007 roku kiedy buntowniczy i niezgadzający się z rządami w grupie - Gaahl i King Ov Hell odeszli z zespołu - w tym samym czasie kiedy próbowali pozbyć się ze składu despotycznego Infernusa - oryginalnego muzyka składu, który w ramach protestu nie uczestniczy w życiu zespołu podejmując przy tym działania, które podwarzają kompetencje muzyków sesyjnych, promotorów itp. Norweski Sąd uznał, że muzyk, mający decydujące zdanie w formacji, nie mógł bez swojej wiedzy a tym bardziej chęci być wyrzucony ze składu dopóki sam nie zdecydowałby się odejść.

Krótko po procesie Gaahl i King Ov Hell poinformowali media, że rozpoczynają działalność pod innym szyldem i mimo niekorzystnego dla nich wyroku trzymają za Infernusa kciuki życząc mu oczywiście samych sukcesów.

Udział na płycie God Seed, prócz Ghaala (wokal) i King Ov Hella (gitara basowa) mieli Frost (Satyricon) na perkusji oraz gitarzyści Teloch i Ice Dale.

Część materiału do odsłuchu na MySpace.

MySpace: www.myspace.com/kingandgaahl
www.myspace.com/gaahlofficial
www.myspace.com/rivruskende
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły