Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Nowy projekt byłych muzyków Negura Bunget

Byli muzycy rumuńskiego Negura Bunget, Hupogrammos oraz Sol Faur uruchomili właśnie stery nowego projektu - Dordeduh (w wolnym tłumaczeniu: tęsknota za duchem). Format muzyczny o metalowych korzeniach wesprą Arioka (ex gitarzysta Negura Bunget i Secrets Of The Moon),  Thelemnar (Secrets Of The Moon, The Vision Bleak, Negura Bunget) i Sergio Ponti (Ephel Duath, Illogicist). Członkowie transylwańskiego zespołu nie określili jeszcze któremu gatunkowi szeroko pojętego metalu poświęcą miejsce i czas w swojej twórczości, teoretycznie będzie to black/folk/progressive metalowe granie w jakim specjalizuje się Negura Bunget.
Na razie Dordeduh kończy kompletowanie składu o muzyków posługujących się tradycyjnymi ludowymi instrumentami.

Jak mówią muzycy: "Z chęcią wracamy na scenę by w możliwie najszybszym terminie dostarczyć Wam nową porcję muzycznych wrażeń. Naszym celem jest połączenie transcendencji z istotną substancją naszego materiału, podniesienie świadomości na najwyższe sfery ludzkiego ducha poprzez dostarczanie muzyki w oparciu o ostateczną prawdę. Jesteśmy pewni, że ścieżka zainicjowana przed laty przez Negurę Bunget powinna być kontynuowana przez Dordeduh właśnie".

Na oficjalnym, nadal wciąż ubogim w informacje, MySpace zespołu obejrzeć można studyjny raport z przebiegu prac nad utworem zespołu.

MySpace: www.myspace.com/officialdordeduh
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły