Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Cradle Of Filth - Bitter Suites To Succubi

Midian, Cradle Of Filth, Bitter Suites To Succubi, The Principle Of Evil Made Flesh, Sisters Of Mercy, Sarah Jezebel Deva, black metal

Ledwie osiem miesięcy po płycie „Midian” ukazało się kolejne duże dzieło Cradle Of Filth „Bitter Suites To Succubi”. Dziesięć utworów ujętych w pięćdziesięciu minutach potraktowanych zostało jednak jako EPka, gdyż tylko sześć z nich to nowe kompozycje zespołu, w tym dwie spełniające rolę klimatycznych intr. Reszta to nagrane na nowo kawałki z pierwszego albumu „The Principle Of Evil Made Flesh” oraz cover Sisters Of Mercy „No Time To Cry”.

O dużo rozmachu i staranności postarano się już przy oprawie graficznej co jest niejako wizytówką Cradle Of Filth, ale co ważne, zespół utrzymuje ten poziom również w swojej muzyce. „Bitter Suites To Succubi” tak samo urzeka muzyczną symfonią, uderza blackową mocą i otacza głębokim brzmieniem jak pozostałe produkcje zespołu. Stare kawałki spajają się z nowym materiałem, w niektórych miejscach są nawet trochę pozmieniane, a nowe są powalające. Dużo w nich przebojowości, gorejących i szaleńczych wokali, a także niesamowitej, piekielnej atmosfery. Ta muzyka aż płonie w tej swojej zajadłej, ale i poetyckiej gonitwie. Burzliwie pędzi to wznosząc się to opadając, osiągając piskliwe szczyty i dudniące głębiny. Czasem też zwalnia, uspokaja się, straszy, ale potrafi też ukazać swoje piękno. Najbardziej epicki jest „Suicide And Other Comforts” z dużą ilością atmosferycznych fragmentów i dodatkowym śpiewem Sarah Jezebel Deva. Występuje ona też w upiornym „Dinner At Deviant’s Palace”. Pojawiają się również łagodne dźwięki wiolonczeli.

Cały Cradle Of Filth jak zwykle jest jednym wielkim teatrem strachu, gdzie emocje mieszają się ze sobą, a oprócz samej fonii słuchacz ma do dyspozycji, tkwiącą w wyobraźni, wizję do wszystkich tych koszmarnych dźwięków. A jest to tym łatwiejsze, że ta muzyka wciąga i otacza powodując uczucie, że jesteśmy w niej w środku. To tak jakby znaleźć się we właśnie oglądanym przez siebie filmie. Tylko w filmie jest to niemożliwe, przeszkadza ekran. Tylko muzykę można czerpać nieskończenie i nieskazitelnie, bez żadnych ograniczeń. A zwłaszcza taką muzykę.

Tracklista:

01. Sin Deep My Wicked Angel

02. All Hope In Eclipse

03. Born In A Burial Gown

04. Summer Dying Fast

05. No Time To Cry (Sisters Of Mercy cover)

06. The Principle Of Evil Made Flesh

07. Suicide And Other Comforts

08. Dinner At Deviant's Palace

09. The Black Goddess Rises II

10. Scorched Earth Erotica

Wydawca: AbraCadaver (2001)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły