Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Coraz bliżej koncertu Nitzer Ebb w Polsce

Niespełna miesiąc pozostał do wizyty Brytyjczyków z Nitzer Ebb w naszym kraju. 12 lutego w warszawskiej Progresji jedni z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli kombinacji styli od EBM poprzez electro i industrial zawitają do Polski w ramach Industrial Complex Tour 2010. Występ weteranów sceny elektronicznej poprzedzą koncerty Psyche z Kanady oraz naszego rodzimego Controlled Collapse. Za afterparty odpowiedzialny będzie Nacht Im Bunker Team. Wydarzeniu patronuje DarkPlanet.
Szczegóły wydarzenia znajdują się w naszym serwisowym kalendarium oraz na stronie klubu Progresja.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są w cenie 60 złotych, w dniu koncertu posiadacze biletu na łódzkie koncerty Depeche Mode zapłacą 70 złotych, reszta chętnych o 10 złotych więcej.

Nitzer Ebb [EBM, electro, industrial, old school EBM - Wielka Brytania]
Brytyjski zespół elektroniczny założony w 1981 roku, grupa po wielu latach ekspansji na klubowej scenie przywdziała etykietkę pionierów EBMu. Formację założyli Bon Harris, Douglas McCarthy i David Gooday, trzej szkolni przyjaciele urodzeni w Chelmsford (hrabstwo Essex) w Anglii. Impulsem do stworzenia zespołu było wielkie zafascynowanie twórczością DAF, Killing Joke czy Die Krupps. Nazwa zespołu powstała głównie z identyfikowania się Brytyjczyków z niemieckim podziemiem elektronicznym, stąd w nazwie pojawiło się "tz" będące odwołaniem do twardego języka i akcentu Niemców. Początkowa działalność Nitzer Ebb to głównie poszukiwanie własnego stylu naznaczonego inspiracjami Die Krupps czy DAF. (więcej)
www.myspace.com/nitzerebbmusic 
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły