Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Clan Of Xymox - In Love We Trust

Clan Of Xymox, jedna z legend gotyku powróciła z albumem "In Love We Trust". Po 25 latach działalności na mrocznej części sceny Ron Moorings ciągle daje się poznać od swej dobrej strony (choć nieco schematycznej, o czym później) i zadziwia nas swoją wizją muzyki.
Album "In Love We Trust" już od pierwszych dźwięków zaskakuje pomysłowością i doskonałym połączeniem delikatnej elektroniki i tradycyjnych nowofalowych brzmień. Już od pierwszego utworu "Emily" czuć potęgę ukrytą w dźwiękach - spokojne rytmy, głęboki wokal i dość chwytliwe melodie sprawiają, że utwór otwierający album jest pomimo tego, że delikatny to jednak pełen energii. I niesie zapowiedź prawdziwej uczty muzycznej.

Kolejnym kawałkiem jest "Hail Mary" - kolejna kompozycja niosąca pomieszanie nowofalowych rytmów, nieco unowocześnionych. Utwór miły i przyjemny niosący nieco więcej energii niż poprzedni i zachęcający do odsłuchania kolejnych. Jednak kolejna kompozycja, "Desdemona",  niesie te same brzmienia co dwie poprzednie. Powoli zaczynamy dostrzegać schematyczność, niemałą monotonię zawartą na płycie. Pomimo wyraźnych różnic między tymi dwoma kawałkami, ma się wrażenie, że to te same utwory nagrane trzy razy pod rząd…

Kolejny kawałek "Judas" już tchnie jakąś odmiennością, jednak słychać, że to ciągle ta sama płyta… ciągle ten sam schemat. Dopiero takie utwory jak "Sea Of Doubt" czy "Morning Glow" wprowadzają nutkę melancholii i nostalgii typowej gatunkowi muzyki gotyckiej, jednak po nich znów następuje schematyczność… aż do utworu "On A Mission" kończącego album oraz odstępującego nieco od całości płyty silniejszą elektroniką.

Podsumowując, płyta dość przyjemna, warta posłuchania, jednak po artystach z Clan Of Xymox spodziewałam się czegoś więcej, szczególnie po takiej przerwie. Utwory pomimo tego, że są bardzo zbliżone do siebie stylistycznie to jednak zachęcają do odkrywania ewentualnych niuansów. Jednak rezerwuję to dla zagorzałych fanów.

Tracklista:

01. Emily
02. Hail Mary
03. Desdemona
04. Judas
05. In Love We Trust
06. Sea Of Doubt
07. Morning Glow
08. Home Sweet Home
09. Love Got Lost
10. On A Mission

Wydawca: Big Blue Records (2009)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły