Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Christ Agony - Unholyunion

Christ Agony, Unholyunion, Carnage Records, black metal

Na swojej pierwszej płycie Christ Agony utrzymał zwyczaj publikowania czterech utworów. W porównaniu z demami znacznie się one jednak wydłużyły. Dlatego wydany w 1993 roku, za sprawą Carnage Records, "Unholyunion" to całkowicie pełnometrażowy, trwający pięćdziesiąt dwie i pół minuty album. Najważniejsze jest to, że kilkunastominutowe kawałki trzymają przez cały czas w napięciu i czas ich trwania nie rośnie proporcjonalnie do stanu znudzenia słuchacza.

 

Kozioł, świece, zacienione zdjęcie. Wszystko to wskazuje na mroczny i tajemniczy klimat. I tak też jest od samego początku. Gitary akustyczne wprowadzają w ten ciemny, magiczny  świat. Riffy są wolne, ale mimo to bardzo melodyjne. Christ Agony zauracza swoją mistyczną aurą. W długich i w większości powolnych kompozycjach wiele się dzieje. Nie są to piosenki, które mają zwrotki, refreny, solówki i tak dalej, tylko ta muzyka cały czas płynie generując wciąż nowe pokłady muzycznego wyrazu. A w tych gitarowych strumieniach ciągle coś się zmienia, cały czas mamy do czynienia z czymś nowym. Dużo tu nagłych zawirowań, przyspieszeń, wpadających w ucho fragmentów. Muzyka emocjonalna i bardzo dobrze przyswajalna. Co i rusz można się natknąć na jakiś fajny, wybijający się motyw czy to gitarowy czy wokalny.

Głosów jest kilka i wszystkie są odpowiednie i pasujące. Głównie jest to bardziej blackowy krzykliwy wokal, ale jest też fajny, podkreślający pewne frazy głębszy growling, pojawiają się także szepty i jękliwe, czyste zawodzenia. Całość spójna, fascynująca i do wielokrotnego przesłuchiwania.

 

Tracklista:

1. Inceremonical (Prophetical Part II)
2. Darkthurnal (Eternal Shouts)
3. Dies Irae
4. Ritualus Sceptrus (Mystery, Prophetical Part I)

Wydawca: Carnage Records (1993)

Ocena szkolna: 5
Komentarze
leprosy : Slychac fascynacje debiutem Samael i to jest plus bo jesli juz wzorowac sie to n...
zsamot : Magiczny album...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły