Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Capitollium - Undivine Antipathy

Capitollium, symphonic black metal, St. Julius, Undivine Antipathy, Oupiric Productions

Capitollium to ukraiński zespół symfoniczno black metalowy, istniejący w latach dwutysięcznych. Przez większość czasu był to projekt jednoosobowy, prowadzony przez St. Juliusa, który obsługiwał wokale i wszystkie instrumenty. Nie inaczej było na debiutanckim EP „Undivine Antipathy” wydanym na kasecie w 2002 roku przez rosyjską Oupiric Productions. Ta sama wytwórnia cztery lata później wypuściła materiał na CD.

Program na obu wersjach jest różny. Na płycie znalazły się dodatkowe kawałki, brakuje za to jednego z kasety, a ich kolejność jest inna. Ja skupię się na oryginalnym programie kasetowym, gdyż taką kopię posiadam. Jej jakość nie jest najlepsza i cała muzyka jest przytłumiona. Składają się na nią melodyjne utwory, przesączone klawiszami i oklepane perkusją. Czasem rozlewają się w pasaże i nabierają klimatu, a czasem się intensyfikują dochodząc do większych prędkości wraz z wzrostem natężenia wokalnego. Stara się więc autor swoje kawałki urozmaicać, choć zasadniczo kręci się wciąż w kółko, pozostając w tych samych schematach i w podobnej atmosferze.

Taki wyżyłowany jest instrumentalny „Undivine Antipathy”, który ma dużo tych dociśnięć na zmianę z bardziej melodyjnymi riffami. To tutaj taka wizytówka. No, a potem następuje kilkusekundowe wyznanie grzechu. Oczywiście dla Szatana. Całość jest raczej prosta i przewidywalna, ale broni się melodią spójności gitar i klawiszy, zamazaną przez nienajlepszą jakość nagrań. Na płycie pewnie jest lepiej.

Tracklista:

1. Eminentia Cruciformis
2. Ice And Soul
3. Ravenclouds
4. Liturgy For The Angels
5. Undivine Antipathy
6. The Sin
7. Rebirth Beneath The Stone
8. Waiting Until The Sundeath

Wydawca: Oupiric Productions (2002)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły