Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Bodyguerra - Fire & Soul

Bodyguerra, rock, Fire & Soul, Fastball Music, blues, AC/DC, Motorhead, hard rock, rock and roll

Bodyguerra to niemiecki projekt rockowy, który należy do starszego pokolenia, mogącego wspominać stare dobre czasy. Nie znaczy to jednak, że nie mają czego zaproponować nowym odbiorcom. Ich płyta „Fire & Soul” ukaże się 15 października nakładem Fastball Music i zawiera sporą dawkę rocka o różnym natężeniu.

Nie jest to zespół ostry, a raczej bardziej klimatyczny, głównie za sprawą dźwięcznie śpiewającej wokalistki, ale znajdzie się i trochę hard rockowych gitar. Drugi „Danger Zone” rozpoczyna się wręcz motorheadowym riffem, choć na tej płycie to raczej wyjątek. Zazwyczaj rozpływa się ona w tych świetliście-kwiecistych śpiewach i bardziej łechcze niż uderza. Innymi razami przypomina też AC/DC – oczywiście dopóki nie zacznie się śpiew. Takim najbardziej podniebnym i rozkładającym bluesem kawałkiem jest „Behind The Clouds”, w którym Ela Sturm pokazuje swoje szerokie możliwości, szczególnie pod koniec, w powtarzanym acapella refrenie. Podobnie malowniczy jest utwór tytułowy. Bardziej stonowany i rozlazły jest jeszcze ostatni „Believe”, który, moim zdaniem, jest juz słabszy i raczej taki zapychający. Poza tym jest średnio ostro, średnio szybko, ale za to płynnie i melodyjnie. Raczej jest to rock and roll dla osób chcących przy nim odpocząć, bo na pewno nie poszaleć.

Płyta mogłaby zostawić jeszcze przyzwoite wrażenie, gdyby nie bonustracki. Pierwszym z nich jest jakaś bardzo podniosła pieśń po niemiecku, w której Ela szarżuje twardym niemieckim r. To jeszcze jest ciekawostka, ale już zostawiona na koniec ciepła, serdeczna i rodzinna piosenka świąteczna przyprawia mnie o torsje. Straszne to jest, obrzydliwe i tak ładne, że aż się można porzygać. Ble!

Tracklista:

01. Stay Free
02. Danger Zone
03. You Never Know Why
04. Behind The Clouds
05. Magical Touch
06. Steelheart
07. Soultrail
08. Breakout
09. Fire & Soul
10. Out Of Control
11. Believe
12. 100 Mann Und Ein Befehl
13. Xmas Is Special

Wydawca: Fastball Music (2021)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły