Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Black Tower

Black Tower - gliwicki zespół elektroniczny powstały w 2003 roku z inicjatywy wokalisty i lidera zespołu Mariusza Grajko oraz autora nagrań/klawiszowca Arkadiusza Grajko. Grupa zainspirowana muzyką Depeche Mode dąży do osiągnięcia elektronicznych brzmień wykorzystywanych przez Brytyjczyków.
Na początku jakość nagrań formacji Black Tower była ograniczona z powodu słabego sprzętu, z czasem projekt dorobił się dobrego nagłośnienia oraz, dzięki uprzejmości znajomych, profesjonalnych syntezatorów. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa praca nad materiałem na koncerty. W tym okresie skład zespołu uzupełnił gitarzysta Piotr Pasternak, który wzbogacił nagrania soczystym brzmieniem gitary elektrycznej. W 2006 roku powstał oficjalny materiał koncertowy, który zaprezentowany został 6 czerwca w bytomskim klubie Forte oraz demo "Nienazwany".

3 listopada 2008 roku ukazała się debiutancka płyta Black Tower - "Hybryda" wydana sumptem zespołu. Krążek można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej formacji. Nagrania materiału dokonano w Studio78, zaś za końcowy mastering odpowiada Alan Dirt. Autorką wszystkich tekstów jest Edyta Aneta Wierzbicka. Jeszcze pod koniec października zespół brał udział w nagraniu teledysku do "Quo", którego producentem jest TVP3.

Skład:

Mariusz Grajko - wokal
Arkadiusz Grajko - instrumenty klawiszowe
Piotr Jankowski- instrumenty klawiszowe, aranżacje
Piotr Pasternak - gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Nienazwany (Demo) (2006)
02. Hybryda (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.blacktower.pl
MySpace: www.myspace.com/blacktowerpl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły