Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Being As An Ocean, Napoleon i Sight To Behold już za miesiąc w Warszawie

Post-rock PL i Distortion Bookings zapraszają na warszawski koncert wschodzących gwiazd post-hardcore'owej sceny: amerykańskiego Being As An Ocean i angielskiego Napoleon. Supportować będzie je polska grupa Sight To Behold. Zespoły wystąpią 11 marca 2013 roku w Klubie Hydrozagadka. Being As An Ocean powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem. Debiutancki album "Dear G-d..." ukazał się 23 października i z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore'u. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na liście Billboardu "Top Heatseekers" dotarł do 27. miejsca.

Zespół Napoleon założyło w połowie 2011 roku czterech młodych chłopaków z Exeter. Po wydaniu świetnie przyjętego na angielskiej singla "Rituals" grupa weszła do studia nagrać czteroutworową EP-kę "What We See". Ukazała się ona w marcu 2012 roku, a zespół zdecydował się udostępnić ją na swojej stronie do pobrania za darmo. Sam zespół określa swoją muzykę jako "inteligentny, melodyjny hardcore", choć wplata do niej także elementy metalcore'u. Z utworów grupy bije niesamowita energia. Zespół znakomicie prezentuje się na żywo i zdołał już odwiedzić sporą część Europy – m.in. Hiszpanię, Portugalię, Francję, Niemcy, a także Polskę. W lipcu 2012 roku grupa wystąpiła w Poznaniu w ramach wspólnej trasy z Fanthoms. 
Sight To Behold swoje początki datuje na marzec 2008 roku. - "Postanowiliśmy założyć zespół, który jest muzyczną odpowiedzią na to, czego sami lubimy słuchać" - mówią muzycy ze śląskiego Mikołowa. Zespół w 2011 roku wydał debiutancką płytę "Diversions". Materiał wypełniły utwory inspirowane post-hardcore’m, metalem oraz metalcore’m. Grupa ma na koncie występy na Ferment Fest (2010), Gotta Go! Festival (2011) i Jarocin Festival (2012). W skład zespołu wchodzą wokalista Dominik, gitarzyści Rafał i Adrian, basista Anton i perkusista Tomek. Aktualnie pracują nad nowym, trochę cięższym i mroczniejszym materiałem.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły