Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Astheria zapowiada nowy album

Astheria, metal, gothic metal

W pierwszej połowie czerwca 2016 roku światło dzienne ujrzy debiutancki album formacji Astheria. Utrzymany w mocno gotycko-metalowym charakterze krążek zostanie przez zespół w całości udostępniony online. – Nasz debiutancki album to kawałki przede wszystkim oparte na gothic metalu – zapowiada Karol Szcześniak, lider Astherii. – Na pierwszym planie ciężka gitara uzupełnia się z wyraźną perkusją, w tle mamy chór lub elementy elektroniki, wokal męski. Mocno identyfikujemy się z taką charakterystyką. 

Nie jesteśmy jednak monotematyczni, na wydawnictwie znalazły się także kompozycje, które wybiegają, nawet bardzo, poza ten schemat, eksplorując inne rejony muzyki. Zasadniczo jednak, wierni jesteśmy przede wszystkim klasycznie gotycko-metalowej stylistyce – dodaje muzyk.

Swój debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Astheria” zespół reklamuje krótko: „8 niewesołych utworów, 40 minut muzyki - dawno nikt tak nie grał w Polsce”.

Póki co, Astheria ma na swoim koncie pięcioutworowe demo promocyjne z 2015, które w całości można odsłuchać na oficjalnej stronie zespołu: www.astheria.pl. Można tam też sprawdzić cztery już udostępnione kawałki z zapowiadanego na czerwiec wydawnictwa.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły