Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Astheria - premiera debiutanckiego albumu

Astheria, metal, gothic metal

15 czerwca 2016 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu formacji Astheria. Utrzymany w mocno gotycko-metalowym charakterze krążek został przez zespół w całości udostępniony online. "Nasz debiutancki album to kawałki przede wszystkim oparte na gothic metalu – mówi Karol Szcześniak, lider Astherii. – Na pierwszym planie ciężka gitara uzupełnia się z wyraźną perkusją, w tle mamy chór lub elementy elektroniki, wokal męski. Mocno identyfikujemy się z taką charakterystyką. Nie jesteśmy jednak monotematyczni, na wydawnictwie znalazły się także kompozycje, które wybiegają, nawet bardzo, poza ten schemat, eksplorując inne rejony muzyki. 

Zasadniczo jednak, wierni jesteśmy przede wszystkim klasycznie gotycko-metalowej stylistyce – dodaje muzyk.

Swój debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Astheria” zespół reklamuje krótko: „8 niewesołych utworów, 40 minut muzyki - dawno nikt tak nie grał w Polsce”.

 – Jest w tym wszystkim cząstka dumy ze strony zespołu, o której nikt oficjalnie nie mówi – kontynuuje Szcześniak. –  Mimo że sam album to tylko 'wejściówka na imprezę', to rozpiera nas taka mała radość, że trzymamy w ręku owoc swojej pracy i budzi on nawet jakieś zainteresowanie.

Astheria, oprócz najnowszej płyty, ma na swoim koncie pięcioutworowe demo promocyjne z 2015 roku, które w całości można także odsłuchać na oficjalnej stronie zespołu.

http://www.astheria.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły