Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Arshenic - Erased

Arshenic, Erased, metal, Ofilia, Artrosis, gotyk, Epica

Arshenic to zespół, który powstał w 2006 roku i miał okazję już nie raz zaprezentować się polskiej publiczności, jednak jego działalność była przez ostatnie lata zawieszona. Powrócili w 2015 i najpierw wznowili swoją płytę „Arshenic” wzbogacając ją o kilka kawałków. Natomiast w lutym ukazała się ich EPka „Erased”, która pokazuje czym jest Arshenic w dziesięciolecie swojego poczęcia.

 

Materiał zawiera trzy utwory i jest króciutki, ale daje wyobrażenie o kierunku w jakim podąża zespół. Gotyk jaki prezentują zawsze był podszyty metalem, ale teraz jest cięższy i bardziej drapieżny. W dalszym ciągu jest klimatycznie i melodyjnie, lecz gitary są ostrzejsze i mają więcej do powiedzenia. Mają rockowego pazura i nadają odpowiedniej mocy. Są również i solówki. Poza tym dwa numery są po angielsku, co jest pewną nowością. Trzeci jest po polsku i chyba wolę tą odsłonę Ofilii, choć do tych angielskich absolutnie nie mam żadnych pretensji. Co również może zaskoczyć w „Erased” i „Grzyby” pojawiają się growlingi. Można powiedzieć, że to co po angielsku przypomina Epicę, natomiast w polska wersja Arshenic kojarzy się z Artrosis, tylko takim mocniejszym.

Próbka jest obiecująca, choć ciężko na jej postawie stwierdzić jak może wyglądać pełna płyta. Czy zespół pójdzie w utwory anglojęzyczne, czy twórczość będzie mieszana. Muzycznie na pewno jest fajnie i co ważne, metalowo. Czekamy więc na więcej.

 

Tracklista:

1 Breaking From Heaven

2 Erased

3 Grzyby

Wydawca: Arshenic (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły