Ohlsson
Paradoks
Muzyka :

Amorphis na dwóch koncertach w Polsce

Amorphis, Under The Red Cloud Tour 2017, Under The Red Cloud, melodic death metal, progressive metal, gothic metal

Agencja Koncertowa PW Events zaprasza na dwa koncerty fińskiej grupy Amorphis. Tym razem zespół odwiedzi 20 sierpnia gdyński klub Ucho i dzień później poznański Klub u Bazyla. Pierwsze kroki Amorphis stawiali tworząc muzykę osadzoną w klimatach death metalu, żeby ostatecznie stać sie mistrzami melodyjnego death metalu. Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Jana Rechbergera oraz gitarzystów Tomiego Koivusaaria i Esy Holopainena w 1990 roku w Helsinkach. 

Rok po założeniu  grupy światło dzienne ujrzał debiutancki krążek "The Karelian Isthmus". Następnie pojawił się ceniony "Tales From The Thousand Lakes" (1994). Wraz z wydaniem "Eclipse" (2006), z Tomim Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.

"Under The Red Cloud" to dwunasty krążek studyjny Finów. Materiał wyprodukował Jens Bogren (Soilwork, Kreator), a w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chrigel Glanzmann z Eluveitie na flecie oraz Martin Lopez, były perkusista Opeth. Album trafił do sprzedaży 4 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

- Produkcją 'Under The Red Cloud' zajął się Jens Bogren, który wykonał kawał dobrej roboty. W utworach zawarliśmy wiele różnych elementów, ale wszystkie one współgrają ze sobą w harmonii, rezultat jest zajebiście ciężki i melodyjny. 'Under The Red Cloud' z pewnością znajdzie się w czołówce moich trzech ulubionych albumów Amorphis - tłumaczył Esa Holopainen. 

Amorphis

Under The Red Cloud Tour 2017

20 sierpnia

godzina: 19:00

Klub Ucho / Gdynia

bilety:

75 zł (http://pwevents.pl/bilety/amorphis-ucho-gdynia/491/81)

80 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Klub Ucho, Puls)

85 zł (w dniu koncertu)

21 sierpnia

godzina: 19:00

Klub u Bazyla / Poznań

75 zł (http://pwevents.pl/bilety/amorphis-klub-u-bazyla-poznan/492/81)

80 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck)

85 zł (w dniu koncertu)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły