Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Across The Moment - Symbiosis

Across The Moment, Symbiosis, post rock

Pochodzący z Gdańska Across The Moment zadebiutował płytą „Symbiosis” i chciałby ją przedstawić. Znajduje się na niej sześć instrumentalnych utworów rozpływających się w, nie posiadającej granic, post rockowej atmosferze, która wznosi się ponad zachmurzonymi szczytami i odkrywa zupełnie nowe horyzonty i przestrzenie. A tam już można zawisnąć w bezruchu, dając się ponieść eterycznemu bezładowi.

Ta muzyka jest jak dym. Unosi się bezszelestnie w powietrzu, kłębi i rozprzestrzenia w błogim i nierównomiernym tańcu. Można sobie siedzieć i ją obserwować. Jak faluje, jak się przelewa, jak zmienia kształty i odcienie. Jak narasta delikatnie, rozkręca się długo, rzadko osiągając rozmyte momenty kulminacyjne. Krystaliczny dźwięk gitary splata się z pochmurnym syntezatorowym tłem i zasnuwa krajobraz chłodną, rześką aurą, wzbogaconą pianinowym deszczem. Jesteśmy jak ta postać z okładki, otulona próżniowym bezmiarem mglistych dźwięków, bez poczucia kierunku ruchu i bez odczuwania skutków grawitacji. Brniemy, brodzimy i lewitujemy oderwani od praw fizyki, a także zmartwień świata codziennego.

Aż w pewnym momencie czar po prostu pryska, rozprasza się i zostawia po sobie przebłysk wspomnień. Można otworzyć oczy i zorientować się, że to był tylko sen. Tak jakby przed chwilą zupełnie nic się nie wydarzyło.

Tracklista:

1. Omnipresence
2. Hibernation
3. Decade
4. End Is The New beginning
5. Essence
6. We Will Born Again

Wydawca: Acros The Moment (2021)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar