Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Accomplice Affair

Accomplice Affair - projekt muzyczny poruszający się w klimatach dark ambient. W muzyce tej słychać również wpływy darkwave oraz elementy psychodelii. Projekt powstał w lutym 2005 roku i jak dotąd tworzy go jedna osoba.

Dźwięki na debiutancki album zarejestrowano w P.P.R. House Studio w Ostrowie Wlkp. w kwietniu 2006 r. Płyta nosi tytuł "Act of Creation..." i zawiera 8 kompozycji utrzymanych w w/w klimatach. Powyższy album wydala izraelska wytwórnia The Eastern Front w grudniu 2006 r. Płyta dostała wiele pozytywnych recenzji w kraju i za granicą oraz rozprowadzana była u wielu liczących się dystrybutorów z branży muzyki eksperymentalnej na całym świecie.

Zaraz po wydaniu pierwszego krążka rozpoczęły się prace nad nowym materiałem, czego efektem jest zarejestrowanie dźwięków na drugi album. Płyta nagrana została również w P.P.R. House Studio w Ostrowie Wlkp. na przełomie stycznia i lutego 2007 r. Album nosi tytuł "Jezioro wspomnień" i zawiera 8 utworów utrzymanych w klimatach dark ze sporą dawką psychodelii. Dla potrzeb wydawniczych Accomplice Affair została powołana wytwórnia o nazwie My Hands Music, która wydała drugi album projektu i w przyszłości będzie skupiać się tylko na wydawnictwach Accomplice Affair.

Nowy album Accomplice Affair nosi tytuł "Samotny horyzont" i został nagrany w P.P.R Studio w Ostrowie Wlkp. na przełomie marzec-wrzesień 2008 roku. Płyta zawiera 7 utworów oraz kawałek bonusowy, nagrany z Krzysztofem Bilińskim z Radia Panteon. Nowy album cechuje wiele spokojnych momentów przeradzających się chwilami w psychodeliczne a nawet transowe klimaty. Muzyka z tej płyty jest jak droga prosto do świata ludzkiej wyobraźni, którą otacza wiele magicznych pejzaży. Płyta trwa blisko 50 minut i jest prawdziwą ucztą dla fanów eksperymentalnego grania!

Skład:

Przemysław Rychlik - wszystkie instrumenty, efekty, sample

Dyskografia:

01. Act Of Creation... (2006)
02. Jezioro Wspomnień (2007)
03. Samotny Horyzont (2009)

Oficjalna strona internetowa: www.accompliceaffair.herobo.com
MySpace: www.myspace.com/accompliceaffair

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły