Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Yes w Polsce w ramach 2014 European Tour

Yes, 2014 European Tour, KoncertyLegenda progresywnego rocka – zespół Yes ogłosił nowe daty europejskiej trasy. Podczas tej trasy fani mogą liczyć na niezwykłe przeżycia: zespół zaprezentuje w całości swoje trzy najpopularniejsze albumy: “The Yes Album”, “Close to the Edge” i “Going for the One”. W ramach europejskiej trasy w 2014 roku zespół odwiedzi Oxford i Londyn, Glasgow, Paryż, Zurich, Brukselę i wiele innych miast. Nie zabraknie również koncertu w Polsce. Yes wystąpi 2 czerwca 2014 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. Bilety już w sprzedaży w cenach: 165 zł - 286 zł.

Yes wykona trzy najbardziej cenione, rock’n’rollowe albumy. Zespół w składzie: Chris Squire (gitara basowa), Steve Howe (gitara), Alan White (perkusja), Geoff Downes (instrumenty klawiszowe) i Jon Davison (wokal) zachwyci publiczność esencją Yes z ostatnich czterech dekad. Fani będą mogli delektować się najpopularniejszymi od lat utworami: „Yours is No Disgrace”, “I’ve Seen All Good People”, “Starship Trooper”, “Close to the Edge”, “And You And I”, “Going for the One”, “Wonderous Stories”, “Awaken” i wieloma innymi. Warto dodać, że Yes wykona wszystkie utwory w kolejności występowania na albumach studyjnych.
„Graliśmy te trzy albumy w całości podczas naszej trasy po Północnej i Południowej Ameryce, fani byli zachwyceni” – mówi Steve Howe – gitarzysta Yes. „Fani naprawdę to kochają” - zapewnia współzałożyciel i gitarzysta basowy Chris Squire – „I my także. Dodatkowo wykonywać będziemy utwory, które rzadko graliśmy na żywo. Jednego utworu - „Venture” z „The Yes Album”” - nigdy nie wykonywaliśmy na żywo do czasu tej trasy". Alan White dodaje: „Tak jak podczas naszej "trzy albumowej" trasy po obu Amerykach, tak i w Europie będzie to świetna okazja, aby pokazać naszym fanom rozwój Yes przez te wszystkie lata i przywołać najlepsze wspomnienia tamtych czasów, a także stworzyć nowe. Czekamy na koncerty w Europie, zagranie trzech albumów, a przede wszystkim na spotkanie z naszymi wspaniałymi fanami. To świetna zabawa także dla nas, mamy nadzieję, że fani w całej Europie będą zadowoleni z naszych koncertów”.
Założyciele utworzonego w 1968 roku zespołu Yes to Jon Anderson i Chris Squire. Zdobywcy nagród Grammy stworzyli jedne z najważniejszych i najbardziej wpływowych w historii rocka utwory m.in. kultowe „Roundabout”, “Close to the Edge”, “I’ve Seen All Good People”, “Owner of a Lonely Heart” i wiele innych. Yes w swojej trwającej cztery dekady karierze sprzedał miliony płyt i nadal tworzy mistrzowską muzykę, która inspiruje fanów i muzyków na świecie. Yes w Warszawie:2 czerwca, Sala KongresowaBilety w cenach 165 zł - 286 zł do nabycia na www.LiveNation.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły