Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

XXV lecie i plany wydawnicze Black Altar

Vulture Lord, Odium Records, Black Altar, Lord von Skaven, Shadow

W kwietniu Black Altar obchodzi 25 lecie działalności. Z tej okazji założyciel zespołu - Shadow dzieli się paroma refleksjami oraz zdradza bogate plany na najbliższą, jak i trochę odleglejszą przyszłość:

„25 lat minęło od czasu nagrania debiutanckiego demo. Nie myślałem, że ta przygoda będzie trwała aż tak długo. Chciałem podziękować wszystkim, którzy wspierali moje działania przez te ćwierć wieku, jak również tym, którzy je krytykowali, bo być może właśnie to mnie przekornie dopingowało do kontynuowania działalności. Przez ten długi okres przeżyłem wspaniale chwile z zespołem, które przynosiły mi wielką satysfakcję i utwierdzały, że to co robię ma sens, jak i były gorsze momenty, problemy ze składem, krytyka, czy śmierć byłego gitarzysty Lorda von Skaven podczas ostatniego Sylwestra. To wszystko kształtowało mnie jako człowieka i wykonawcę.

Biografia Black Altar jest niezbyt bogata jak na tak długi okres działalności, ale będzie się to powoli zmieniać w najbliższych latach. Mamy gotowych już 17 nowych utworów. Od ostatniej płyty minęło aż 13 lat i powoli czas w końcu na jej następczynię, ale zanim to nastąpi… ukażą się aż 3 splity. Pierwszy z norweskim Vulture Lord w październiku, 2 kolejne w następnym roku. Nie mogę ogłosić jeszcze nazw, mogę powiedzieć tylko, że są to powszechnie znane i szanowane zespoły z długim stażem. Zespól planuje tez rozpocząć działalność koncertowa. Tak więc ta podróż trwa nadal i sam jestem ciekawy dokąd doprowadzi…”

Z okazji 25 lecia ukazaly się jubileuszowe longsleevy oraz t-shirty do nabycia w sklepie Odium Rec:


www.odiumrex.com/webshop lub

www.odiumrecords.bandcamp.com


Przypominamy ostatni clip Black Altar ze splitu z norweskim Kirkebrann:

https://youtu.be/wIYeo92-QYs

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły