Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

XX-lecie Cortege

Cortege, No Salvation, Touching the Void, Defiling Verses

Zespół Cortege zaprasza na specjalny koncert z okazji XX-lecia istnienia. Z okazji jubileuszu grupa wykona wybrane numery ze wszystkich swoich wydawnictw, a także kilka niespodzianek. Wieczór rozpocznie pszczyńska horda No Salvation. Wydarzenie to będzie miało miejsce 10 grudnia w wodzisławskim klubie Amber, a początek jest przewidziany na godzinę 20.00. Bilety w cenie 10 zł (15 zł w dniu koncertu) można nabyć w klubie Amber lub u zespołu.

Zespół Cortege powstał w 1996 roku. Po trzech latach wspólnego grania prób, koncertów oraz kilku zmianach personalnych zespół w składzie: Artur Ambroży - gitara, Łukasz Schubert - gitara, Michał Hoszycki - perkusja, Sebastian Bartek - wokal / bas, rejestruje w chwałowickim DK swój pierwszy materiał "Awareness", który wychodzi wiosną 2000 r. Demo, wtedy jeszcze na kasecie magnetofonowej, rozchodzi się szybko, zbierając bardzo dobre recenzje. 

CORTEGE idą za ciosem i w listopadzie 2001 r., w jastrzębskim JP Studio, nagrywają drugi materiał o intrygującym tytule "Introduction to the slaughter of your gods". To demo przynosi muzykę dojrzalszą i bardziej wymagającą. Niestety, po tej płycie zespół opuszczają Michał i Łukasz. Po krótkich poszukiwaniach, skład zostaje uzupełniony o Kamila Szuszkiewicza na perkusji i Radosława Nawrockiego na gitarze. Zespół wraca do prób i grania koncertów. Latem, 2004 r. grupa wchodzi ponownie do studia JP w Jastrzębiu-Zdroju, aby nagrać trzecie demo "V-666", które wychodzi latem tego samego roku. Niestety, proza życia sprawia, że po kilku koncertach CORTEGE są zmuszeni zawiesić działalność na czas nieokreślony. 

Przerwa trwa trzy lata. W 2009 r. Sebastian i Artur decydują się na powrót na scenę. Po kilku przesłuchaniach nowy skład rysuje się następująco: Artur Ambroży - gitara, Michał Janczak - gitara, Kamil Szuszkiewicz - perkusja i Sebastian Bartek - wokal / bas. W tym zestawieniu przez trzy kolejne lata powstaje debiutancka płyta pt. "Anachoreo". Album, nagrany w rybnickim No Fear Records i bielskim dmb Recording Studio, wyprodukowany przez Dominika Wawaka, wychodzi nakładem Let Them Come Productions 21.12.2012 r. Płyta zbiera bardzo dobre recenzje, a zespół pracowicie promuje ją serią kilkudziesięciu koncertów zagranych tak w Polsce jak i zagranicą. 

Po trzech latach od premiery debiutanckiego krążka, CORTEGE są gotowi do zarejestrowania drugiej płyty. Nagrań dokonują w wodzisławskim studiu Orion, zaś produkcją zajmuje się Jarek Toifl w MaQ Records. Efektem tej współpracy jest zrobiona z rozmachem płyta "Touching the Void", na której pomysły z "Anachoreo" uzyskują przestrzeń, a same kompozycje są bardziej epickie. Płyta wychodzi ponownie z nalepką Let Them Come Productions 25.03.2016 r. Do numeru HALLOWED BE THY NAME grupa kręci wideo, które swoim posępnym klimatem nawiązuje do klasycznych teledysków z początku lat dziewięćdziesiątych. Po premierze płyty, zespół opuszcza Michał, a jego miejsce zajmuje Łukasz Schubert, który nagrywał z CORTEGE dwa pierwsze dema. 

Zespół No Salvation powstał w okolicach 2006 roku. Początkowo bez nazwy i w nieco innym od obecnego składzie zaczęły powstawać pierwsze utwory. Prawdziwy przełom przychodzi jednak dopiero trzy lata później. Pod koniec 2009 roku do zespołu dołącza wokalista Mateusz (ex-Dysphoria) i po kilku miesiącach No Salvation gra pierwsze koncerty.

W roku 2011 ukazuje się pierwsze demo Among the Mistakes of God. Na krótko w zespole pojawia się drugi wokalista, Martin, ale początkiem 2014 odchodzą obaj i zespół znów jest bez wokalisty. Po blisko roku udaje się jednak uzupełnić skład, do No Salvation dołączają Tomek na basie (C4, Posthumous) i wokalista Szymon (Masticate, Monoceros). W takim składzie zespół wchodzi do HUGEStudio i nagrywa materiał Defiling Verses. Wydany on zostaje jesienią 2015 roku na płycie cd (wydanie własne) i jako kaseta (Morbid Chapel Records).

10.12.2016 Club Amber, Wodzisław Śląski

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły