Amphi Festival 2020
Castle Party 2018
Blog :

Venom - Black Metal

black metal, venom, death, death metal, posssessed, welcome to hell, recenzjaRok 82, Venom zbiera cały czas kontrowersje wokół siebie, Po "kvltowym" "Welcome To Hell" nadszedł jeszcze bardziej kultowy "Black Metal". Po przesłuchaniu tych dwóch albumów stwierdzam że debiut jest szybszy bardziej nie okiełznany i dziki. Na Black Metal ciągle jest szybko (szczególnie w tytułowym utworze) ale jest tam już mniej tego brudu. Jednak "Black Metal" wniósł według mnie więcej do historii każdegoekstremalnego gatunku metalu niż "Welcome...". W końcu od niego powstał Black Metal zawdzięcza swoją nazwę.
Gdy posłuchamy czegoś z repertuaru grupy Possessed znajdziemy ogromne wpływy Venom, a szczególnie albumu "Black Metal".Szata graficzna nie jest zbytnio rozwinięta. Na okładce widzimy tak zwanego SZATANA!!! z różnymi symbolami...Na szczególną uwagę zasługują utwory: -Tytułowy "Black Metal" jest (jak na tamten czas) dość szybkim utworem w którym występuje bardzo znany werset. Bo kto nie zna tego "lay down your soul to the gods rock'n'roll"-Countess Bathory to chyba najlepszy utwór z tej płyty, który opowiada piękną historię Eli Batory-Raise the Dead jest jednym z najśmieszniejszych jak dla mnie utworów bo gdy usłyszałem po raz pierwszy: WE WILL RAISE THE DEAD i ta typowo Rock'n'roll'owa przygrywka. Ale tu też padają znane słowa. Ashes to Ashes, Dust to dust.-Don't Burn the Witch to dla mnie wyjątkowy utwór chociaż przez niektórych pomijany. W zwrotce występuje bardzo chwytliwy riff.
Dla mnie Venom jest jedną z najbardziej wpływowych... Ba, najbardziej wpływowym zespołem w metalu ekstremalnym. Płytę oceniam 9/10.

Lista utworów:
1.Black Metal2.To Hell And Back3.Buried Alive4.Raise the Dead5.Teacher's Pet6.Leave me in Hell7.Sacrifice8.Heavens on Fire9.Countess Bathory10.Don't Burn the Wich


Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły