Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Urząd Bezpieczeństwa - Nóż

Zespół Urząd Bezpieczeństwa podzielił się z nami próbką nagrań dokonanych w ramach prac nad albumem zatytułowanym "Płyta RoCku". Wydawnictwo "Nóż", o którym mowa, jest króciutkie, bo trwa jedynie trochę ponad 7 minut i zawiera tylko trzy utwory, które zapewne mają na celu zainteresowanie potencjalnych wydawców i mediów. W związku z tym, że na płytce widnieje logo DarkPlanet, wypada poświęcić kilka słów temu wydawnictwu.

Muzyka Urzędu Bezpieczństwa to proste, niczym niewyróżniające się meodyjne granie, które mocno osadzone jest w polskiej scenie rockowej lat 80-tych i 90-tych. Szczególnie wyraźnie słychać na "Nożu" wpływy Kobranocki i Oddziału Zamkniętego. Pewnym wyróżnikiem są natomiast bardzo pesymistyczne, polskie teksty, które być może będą stanowiły w przyszłości przeszkodę w zapraszaniu chłopaków z Urzędu Bezpieczeństwa na dni najróżniejszych miast, gmin i parafii. W każdym razie teksty są mocniejszą stroną tego wydawnictwa, ponieważ są o czymś - w przeciwieństwie do wielu gwiazd obecnej polskiej sceny rockowej to, co wyśpiewuje Ostry, brzmi autentycznie i nie wzbudza zażenowania.

Tym razem płytka trafiła na mnie, czyli osobę niebędącą docelowym odbiorcą tego typu dźwieków, więc ocena nie mogła być wyższa. Jednak nie mam wątpliwości, że wśród nastoletnich bywalców festiwalu Jurka Owsiaka oraz harcerzy Urząd Bezpieczeństwa znajdzie liczne grono fanów. No chyba, że odstraszą ich pesymistyczne teksty. Tymczasem Czuwaj.

Ocena: 5/10

Tracklista:


01. Zabierz mnie
02. Szary pył
03. Nóż

Wydane przez zespół (2013)

Komentarze
amorphous : Gratuluję ;-)
Nagrobek : Grafikę na płytkę robiłem ja : ) Chłopaki idą do przodu jak bur...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły