Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Ultimate Universe

Zespół został powołany do życia pod koniec 2008 roku przez trójkę przyjaciół: Dawida (bas), Michała (gitara, wokal) i Wojtka (perkusja). Z mniejszym i większym doświadczeniem zaczęli ćwiczyć, a w końcu komponować własne utwory okraszając ich brzmienie brudem, kurzem i odrobiną piachu wprost z pustynnych obszarów Ameryki, nadając im coraz to wyrazistszy charakter.

W roku 2009 ciężka praca zaowocowała kilkoma zagranymi koncertami (bardziej lub mniej udanymi) oraz niewielkimi zmianami składu. W okresie letnim Ultimate Universe zyskało nowego gitarzystę, Krystiana. Dzielny kowboj od razu zaznał wygody w ich owłosionych ramionach, w zamian oddając do dyspozycji swoje nieprzeciętne umiejętności.

Ultimate Universe tworzy dalej, tym razem już w rozszerzonym składzie. Budowany praktyką repertuar z czasem poszerza się o nowe kompozycje, które każdą świeżą melodią przybliżają ich do obrazu pustyni Mojave, wybielonych słońcem kości, zapachu rozgrzanego powietrza i ducha wolności.

W październiku 2009 roku UU zagrało ostatni koncert z Wojtkiem, który opuścił zespół z powodów osobistych.

Po krótkim zawieszeniu działalności, miejsce za perkusją zajął Maciek, dzięki któremu próby zostały wznowione i Ultimate Universe może dalej pędzić w stronę zachodzącego słońca przez bezkresy piachu, by w końcu odnaleźć wolność, cieszyć się pięknymi kobietami i smakiem wybornego whisky.

Dyskografia:

"Welcome To The South" (2011)

Strony zespołu:
www.facebook.com/ultimateuniverse
www.myspace.com/ultimateuniversepl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły