Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Universe Seed

Universe Seed to polski, młody, bardzo dobrze zapowiadający się zespół. Został założony w 2008 przez Radka Golińskiego oraz Tomasza Veill'a, do których później dołączyli Paweł Leszczyński i Piotrek Niewadzi. To co grają, najprościej określić jako szeroko rozumianą alternatywę, z dominującą nutą post punku i grunge’u. W ich muzyce słychać przede wszystkim gitarowy hałas w najróżniejszej postaci i wykrzyczany, mocno ekspresyjny wokal, stylistycznie zbliżony do barwy Kurta Cobaina.
Universe Seed nie boją się eksperymentować. Łączą przeróżne muzyczne warstwy i style, poszukując nowych zawirowań w muzyce. Na co dzień słuchają przeróżnych dźwięków: począwszy od gitarowego grania rodem z Ameryki, przez alternatywne dźwięki z Wysp Brytyjskich, jazz, aż po ambitną elektronikę. W ich muzyce słychać głównie inspiracje amerykańską sceną alternatywną, które wzbogacane są przez różne elementy dodawane przez każdego z członków zespołu.

Dopiero co wydane, czteroutworowe demo Universe Seed - Perfect Machines, pokazuje wszechstronność muzyczną grupy. Zespół potrafi w doskonały sposób zbudować narastające napięcie. Sprawnie przechodzi od spokojnej, chwilami wręcz balladowej melodyki, do mocnego uderzenia zbudowanego przede wszystkim na kanwie gwałtownych, mocnych gitarowych riffów.

Skład zespołu:

Tom Veill – gitara/wokal
Radek Goliński - gitara
Piotrek Niewadzi - bass/gitara
Paweł Leszczyński - perkusja

Dyskografia:

"Perfect Machines" - demo (2011)


Kontakt z zespołem:

universeseed@gmail.com

www.myspace.com/universeseed
www.facebook.com/pages/Universe-Seed/178693128850327

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły