Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Tying Tiffany - Peoples Temple

Wyjątkowa artystka, prestiżowa supermodelka, rewolucyjna DJka, aktorka, szanowana muza niezliczonych artystów... można by wymieniać bez końca. A wszystkie te funkcje sprawuje ikona młodego pokolenia włoskiej sceny elektronicznej, Tying Tiffany.  Pomiędzy występami w prowokacyjnych sesjach dla marki Diesel, buntowniczymi występami na żywo i pojawianiem się na okładkach kolorowych czasopism, snobistyczna artystka na swoim nowym albumie "Peoples Temple" udziela nam lekcji punku, połączonego z wysmakowanym buntem i mnóstwem elektroniki, wzmacniając tym samym swoją opinię wyjątkowej postaci na miarę naszych czasów. Ta długonoga muza bez wątpienia zasługuje na tytuł godnej spadkobierczyni dziedzictwa Siouxsie Sioux (Siouxsie And The Banshees). Jej muzyka to taneczne, chwytliwe melodie, jedne z najlepiej przygotowanych i estetycznie przekonujących produktów sceny od wielu lat.
Nowy album Tying Tiffany, mistrzowsko stylizowany na nową falę lat 80, to stanowcze przekraczanie granic dotychczas wykreowanego wizerunku i brzmienia - zdecydowany krok dalej od zwykłych, ponurych i bezpośrednich melodii.

Brak wzorców, krytyczna świadomość, uczucie przenikającej pustki nowego pokolenia to główne treści "Peoples Temple". Tytuł albumu wziął się od nazwy apokaliptycznej sekty Świątynia Ludu założonej i dowodzej przez amerykańskiego kaznodzieję Jamesa Warrena zwanego Wielebnym Jonesem. W 1978 roku członkowie sekty w czasie tak zwanej "białej nocy" dokonali zbiorowego samobójstwa przez zażycie cyjanku. Dzieciom truciznę zaaplikowano dożylnie lub doustnie. Sam przywódca sekty Jim Jones zginął od rany postrzałowej skroni, prawdopodobnie popełnił samobójstwo albo został zabity przez jednego ze swych wiernych. W efekcie w nocy z 18-19 listopada zginęło 909 osób.

Premiera albumu już 30 kwietnia. Wydawcą będzie Trisol Music.

Tracklista:

01. Circle
02. Storycide
03. Lost Way
04. One Breath
05. Still In My Head
06. Miracle
07. Cecille
08. Border-Line
09. Ghoul
10. Show Me What You Got

Oficjalna strona internetowa: www.tyingtiffany.com
MySpace: www.myspace.com/tyingtiffany
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły