Castle Party 2018
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Therion na trzech koncertach w Polsce

Therion, metal, symphonic metal, opera metal, Imperial Age, Null Positiv

Już w połowie marca do Polski powróci legenda symfonicznego metalu – Therion. Szwedzki zespół promować będzie pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny, metal-operę „Beloved Antichrist”. Przed Therionem wystąpią Rosjanie z Imperial Age, również z metal-operą „The Legacy Of Atlantis” oraz niemiecki Null Positiv. Therion zagra we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Therion – szwedzki zespół uznawany za prekursora i jednego z najsłynniejszych na świecie wykonawców symfonicznego metalu. Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty studyjnej, pierwszej od ponad pięciu lat. Podobnie jak poprzedni album „Les fleurs du mal”, nowe wydawnictwo Theriona będzie utrzymane w konwencji metal-operowej. Czego można spodziewać się po tytule „Beloved Antichrist”? Zespół znany jest z inspiracji okultyzmem, kabałą i mitologią starożytną w warstwie tekstowej, a lista muzycznych stylistyk, którymi wzbogacali konwencję symfonicznego metalu obejmuje jazz, pop, industrial i wiele innych. 

Imperial Age to pochodzący z Rosji septet wykonujący symfoniczny metal z elementami muzyki ludowej. Zespół został założony w 2012 przez klawiszowca i wokalistę Aleksandra „Aora” Osipowa. Obecny skład ustalił się po dołączeniu wokalistki – śpiewaczki operowej Aleksandry Sidorowej. Imperial Age mają na koncie trasy m.in. z Paradise Lost, Tarją Turunen (Nightwish) oraz Therionem. Na koncertach w Polsce również zaprezentują metal-operę pt. „The Legacy Of Atlantis”. 

THERION, IMPERIAL AGE, NULL POSITIV

16.03.2018 A2 / Wrocław

Bilety: 

95 pln

105 pln - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Rocky Shop

115 pln w dniu koncertu

17.03.2018 Progresja / Warszawa

95 pln

105 pln - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Progresja Cafe

115 pln w dniu koncertu

18.03.2018 B90 / Gdańsk

95 pln

105 pln - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, punkt Lotto (CH Manhattan)

115 pln w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły