Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

The Moth Gatherer - The Earth Is The Sky

The Moth Gatherer, The Earth Is The Sky, sludge, doom, electro, post rock, Attacus Atlas

Szwedzki tercet The Moth Gatherer, grający mieszankę sludge, doom, electro oraz post-rocka, ujawnił nowy utwór, "Attacus Atlas" w BBC Radio 1, podczas audycji rockowej prowadzonej przez Daniela P. Carter'a. Nowy album gurpy, "The Earth Is The Sky", ukaże się 27 listopada 2015 roku nakładem Agonia Records. W utworze "Attacus Atlas" gościnnie występuje David Johansson z Kongh. Przygotowania do wydania "The Earth Is The Sky" zabrały Szwedom dwa lata; w efekcie dostarczyli oni o wiele dojrzalszy, wielowymiarowy album.

Jego formuła bazuje na progresywnych riffach oraz inteligentnych zmianach tempa, które płynnie przechodzą w hipnotyczne i spokojne pasaże. Całość spinają cięższe brzmienia, bardziej dominujące aniżeli na "A Bright Celestial Light", debiucie z 2013 roku. The Moth Gatherer ponownie eksperymentuje z emocjami, starając się zelektryzować słuchacza.       

Tak komentuje wydanie nowego albumu zespół: "Praca nad The Earth Is The Sky była w pewnym stopniu testem naszej wytrzymałości. Staraliśmy się zabrnąć najdalej jak umiemy. W końcu doszliśmy do punktu, w którym rozważaliśmy możliwość przerwania nagrań, poddania się. Ale udało nam się dojść aż tutaj. Rezultat naszej pracy to refleksja nad tym, jak społeczeństwo chyli się ku upadkowi. A Bright Celestial Light było introwertyczną podróżą, z kolei The Earth Is The Sky jest podróżą do najwyższego punktu na Ziemi, z którego można kontemplować naszą egzystencję".   

Na "The Earth Is The Sky" pojawią się goście, a wśród nich: David Johansson z Kongh, Wacian z Code, The Cuukoo z Terra Tenebrosa oraz Thomas Jäger z Monolord.

Album został zarejestrowany w trzech różnych studiach na przełomie dwóch lat. Za miks i mastering odpowiada Karl Daniel Lidén (Dozer, The Old Wind, Switchblade, Terra Tenebrosa). Okładkę przygotował SCG, z kolei szwedzki artysta, EJG, przygotował layout, a w tym osobną grafikę dla każdego z sześciu utworów albumu.

Płyta zostanie wydana w kilku wersjach: CD, czarny winyl, zielony winyl, niebieski winyl, żółty winyl, edycja cyfrowa.

Tracklista:

01. Pale Explosions

02. Attacus Atlas

03. Probing The Descent of Man

04. Dyatlov Pass

05. The Black Antlers

06. In Awe Before The Rapture

Wydawca: Agonia Records (2015)

Skład zespołu: 

Alex - bass i wokal

Victor - gitary, elektronika i wokal

Svante - perkusja

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły