Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

The Frozen Autumn - The Fellow Traveller

The Frozen Autumn, The Fellow Traveller, gothic rock, electro, darkwave, Metropolis Records

Od czasu swojego pierwszego demo z 1994 roku zespół The Frozen Autumn stał się nie tylko znany, ale i kultowy na scenie electro-dark wave. "The Fellow Traveller" to tytuł ich nowego albumu, który ukaże się już 3 listopada 2017 roku dzięki wytwórni Matropolis Records. Znajdzie się na nim jedenaście utworów, w tym cover "Loving The Alien" Davida Bowiego.

The Frozen Autumn to włoski zespół czerpiący inspiracje klasyką rocka gotyckiego spod znaku Clan of Xymox i The Sisters of Mercy (do pierwszego bywa często porównywany). W muzyce The Frozen Autumn słychać także fascynacje synthpopem i muzyką lat '80, co nadaje muzyce nieco archaiczne, ale bardzo oryginalne brzmienie.

Zespół założył w 1993 roku Diego Merletto. Dwa lata po powstaniu grupy ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Pale Awakening". Po wielu koncertach, występach, gościnnych udziałach na kolejnych częściach składanki "L'Appel De La Muse", oraz bardzo dobrych recenzjach w magazynach o muzyce i kulturze gotyckiej, zespół The Frozen Autumn szybko zyskał status kontynuatorów stylu rocka gotyckiego i new romantic. 

Tracklista:

01. Tomorrow's Life

02. White On White (Album Version)

03. We'll Fly Away (Long Version)

04. Told You At Once

05. Your Touch (Album Version)

06. A Gentle Flame

07. Grey Metal Wings

08. Sirens And Stargazers

09. The Twin Planet

10. I Love You But I've Chosen Synthesizers

11. Loving The Alien

Wydawca: Metropolis Records (2017)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły