Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sztorm - War Demos

War Demos, Sztorm, W Bezimiennych Lasach, Hymny Do Czasów Minionych, Vlkodlak Division, black metal

Jak sama nazwa wskazuje „War Demos” to wydawnictwo kompilacyjne, składające się z dwóch dem kętrzyńskiego Sztorm. Są to „W Bezimiennych Lasach” z 2006 roku i „Hymny Do Czasów Minionych” z 2007. W roku 2008 materiał został zebrany w jedno i opublikowany na kasecie za sprawą Vlkodlak Division. Ponieważ myślę, że jest to jedyna dostępna forma, podsumowująca wszystko co wyszło od tego projektu, postanowiłem opatrzeć to krótkim komentarzem.

„War Demos” to typowy przykład na to, że muzyka jest nieobliczalna, a jej twórcy i wydawcy potrafią zaskoczyć tak szerokimi horyzontami, że czasami aż trudno w to uwierzyć. No bo jak można opatrzeć porządną, kredową okładką oraz wyszukanymi zdjęciami nagranie z próby, na którym słychać tylko kupę rzężącego hałasu, gustownie opatrzoną nieskoordynowanym darciem ryja? Zastanawiam się też jak komuś może nie być po prostu wstyd, że wyskakuje do ludzi z czymś takim. Okładka twierdzi jednak, że jest to „muzyka skomponowana w latach 2004-2008” i że porusza się ona „w rejonach słowiańskiego black metalu”. Ponieważ ciężko o jakiekolwiek wrażenia słuchowe, pozostaje uwierzyć na słowo.

„W Bezimiennych Lasach” prezentuje się tragicznie, ale przy wnikliwej analizie słychać tam jeszcze jakieś brzęczenie gitary, a nawet oddalony stukot perkusji. Jakby ktoś myślał jednak, że kolejne, nowsze demo będzie lepsze, to czeka go zawód. Szumnie nazwane „Hymny Do Czasów Minionych” to jeszcze większa tragedia, z jeszcze straszniejszym darciem ryja, z jeszcze bardziej nieskładnym trzeszczeniem gitary i chyba okładaniem drutem klapy od kibla. Katastrofa, bardzo ciężka do wytrzymania. No, ale kopii jest 88. Adolf na pewno byłby dumny.

Tracklista:

1. Lasy Wspomnień
2. Pod Sztandarami
3. W Świetle Księżyca
4. Las
5. Noc
6. Wieczność

Wydawca: Vlkodlak Division (2008)

Ocena szkolna: 1

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły