Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Recenzje :

Susperia - Vindication

Susperia, Vindication, black metal, deathm metal, rock, heavy metal, stoner rock, Dimmu Borgir, death 'n' roll

Pierwsza płyta Susperii okazała się sukcesem, a i czasy sprzyjały melodyjnemu graniu. Nie dziwne więc, że zespół szybko poszedł za ciosem i w rok po debiucie wydał swój drugi album „Vindication”. Prezentuje na nim bardziej otwarte formy muzyczne, wychodzące poza sferę black/death metalu.

 

Na „Vindication” jest sporo czystych, rockowych wokali i całe brzmienie zmierza w stronę heavy metalu. Czasem te śpiewy przyjmują bardzo melodyjne formy, co tworzy super kawałki jak „Petrified”. Nieco wręcz stonerowego klimatu jest w „The Bounty Hunter”, a i ostatni "Bleed Yourself" zaskakuje bardziej death 'n' rollowym graniem i śpiewaniem. Susperia jednak nie straciła też mocy i potrafi pojechać mocno i z iskrami jak w „Anguished Scream (For Vengeance”), albo miażdżącym walcem z „Warmaster”. Całość przykryta jest blackowym płaszczem pokroju Dimmu Borgir i ma deathową moc, ale widać, że zespół kombinuje i wymyśla różnorodne piosenki i to z pozytywnym skutkiem. Na „Vindication” co i rusz trafiają się chwytliwe i wpadające w ucho wokalizy oraz zagrywki, a także ostre i tnące solówki.

Najbardziej zwraca na siebie uwagę „The Bitter Man”, który jest śpiewnym hitem i nie dziwne, że to do niego właśnie został nakręcony teledysk. Świetnie prezentuje się również wchodzący zaraz po nim „Anguished Scream (For Vengeance”). Gitarowo warto też zwrócić uwagę na "Cast Life Into Fire". Cała płyta jednak jest i przebojowa i zagrana z odpowiednim polotem. Łatwo więc się przyjmuje i przynosi sporo pociechy.

 

Tracklista:

01. Cage Of Remembrance
02. The Bitter Man
03. Anguished Scream (For Vengeance)
04. Petrified
05. The Bounty Hunter
06. Completion
07. Warmaster
08. Dead Man's World
09. Cast Life Into Fire
10.
Bleed Yourself

Wydawca: Nuclear Blast (2002)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły