Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Soulreaper - Written In Blood

Soulreaper, Jon Nödtveidt, Dissection, Johan Norman i Tobias Kellgren, Storm Of The Light’s Bane, Written In Blood, Nuclear Blast, Mystic Production, black metal, death metal

Soulreaper powstał, gdy Jon Nödtveidt na długo trafił do więzienia i w związku z tym wstrzymana została działalność Dissection. Wtedy Johan Norman i Tobias Kellgren zebrali skład i założyli własny zespół. Nazwę zapożyczyli od najbardziej znanego utworu z ostatniej płyty Dissection „Storm Of The Light’s Bane”. Pierwszy album „Written In Blood” wydała Nuclear Blast w 2000 roku. W Polsce materiał ukazał się też na kasecie Mystic Production, która wyróżnia się tym, że nie wszystkie teksty znajdują się pod właściwymi tytułami.

 

Mimo wyraźnego nawiązania, muzyka różni się od stylu z jakiego znany był Dissection. Wprawdzie wpływy blacku są ewidentne, ale jednak płyta jest death metalowa. Soulreaper stawia na ciężkość i siłę rażenia, kosztem epickości i melodyjności. „Written In Blood” jest siarczysty, szatański i bezlitosny, a z utworów bije piekielny ogień. Riffy i wokale są zabójcze, a perkusja wybija gęste blasty, choć tempa nie są zawrotne, a często nawet dość wolne.

Muzyczna podstawa jest więc bardzo solidna, płyta trzyma fason i robi wrażenie, choć kompozycyjnie nie serwuje nic wyjątkowego. Wychwytuje się parę kwestii wokalnych, najbardziej w pierwszym „Darken The Sign” i trzecim „Satanized”, ale wszystko trzyma się raczej sztywnych kanonów i nie jest nakierowane na chwytliwość przekazu. Sama gra gitar, solówki, zmienność temp i rykliwe wokale wystarczą jednak by porządnie przywalić i zostawić po sobie spaloną ziemię.

 

Tracklista:

1. Darken The Sign
2. Written In Blood
3. Satanized
4. Ungodly
5. Subterranean Might
6. Seal Of Degradation
7. Labyrinth Of The Deathlord

Wydawca: Nuclear Blast (2000)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły