Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Soulfly na jedynym koncercie w Polsce już w lipcu

Soulfly, Archangel, groove metal, thrash metal, nu metal, alternative metal

Ekipa Maxa Cavalery wystąpi 19 lipca w warszawskim klubie Proxima, grając przekrojowy set ze swoimi największymi hitami z całej, 18-letniej działalności Soulfly. Zapowiadane jest także premierowe wykonanie kompozycji z nadchodzącego albumu „Archangel”. Premiera najnowszej płyty zapowiadana jest na koniec sierpnia 2015, za produkcję całego materiału odpowiada Matt Hyde (znany ze współpracy ze Slayerem). Sam Cavalera opisuje najnowszy album jako najbardziej eksperymentalny, w całym dotychczasowym dorobku: 

„Będzie nazywał się „Archangel” i wyjdzie w sierpniu nakładem Nuclear Blast. I jest już zasadniczo skończony. Muzyka jest w całości nagrana. Muszę skończyć niektóre wokale, miks, artworki i takie tam. Jest naprawdę dobry. Jestem podekscytowany. To interesująca płyta. Bardzo epicka, mistyczna płyta – Soulfly takich normalnie nie nagrywa. To jedna z tych płyt, która powstaje raz w życiu, album który ma wiele zwariowanych brzmień i bardzo odmiennych wymiarów. Jest bardziej eksperymentalny od reszty. Nadal ciężki w cholerę i bardzo szybki."

 

 

SOULFLY

19.07. - Proxima, Warszawa 

Bilety:

65 zł - http://pwevents.pl

75 zł - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Media Markt, Saturn, Empik, klub Proxima

85 zł - w dniu koncertu

Soulfly pod wodzą Maxa Cavalery – jednego z najważniejszych frontmanów w historii muzyki metalowej - od osiemnastu lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death czy thrash, ale i nu-metalu, a nawet muzyki hardcore. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera, poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie z inicjatywy Cavalery, który odszedł rok wcześniej z zespołu Sepultura, którego był współzałożycielem. Do 2013 roku ukazało się dziewięć albumów studyjnych Soulfly oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Wszystkie płyty biły rekordy popularności na światowych listach sprzedaży, a swoją twórczość zakończyli, póki co, na albumie „Savages” z 2013 roku. Fani wciąż czekają na nowości od tego giganta metalu alternatywnego. Nowy album „Archangel” ma się ukazać pod koniec sierpnia 2015 nakładem Nuclear Blast.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły