Solium - The Styx Is Witching Me
Paradoks
Ohlsson
Recenzje :

Solium - The Styx Is Witching Me

Solium, The Great Executor, Throneum, Motor Immobilis, black metal, Dämonstration Der Hexenmacht, Putrid Cult, Under The Sign Of Garazel Productions, The Styx Is Witching Me

Solium jest kolejnym projektem The Great Executora z Throneum, który tu ukrywa się pod pseudonimem Motor Immobilis. Jest to popis solowy, którego sentencją jest brud i misternie rozplanowany black metalowy prymitywizm, drążący swoje korytarze w kierunku obskurnego ekstremizmu. W zeszłym roku zostały już zaprezentowane trzy utwory jako demo „Dämonstration Der Hexenmacht”. Niedawno zostało to rozbudowane o siedem kolejnych i połączonymi siłami Putrid Cult i Under The Sign Of Garazel Productions wydane jako płyta „The Styx Is Witching Me”.

 

Muzyka sprawia wrażenie jakby dobiegała z głębokiej studni. Dudniący pogłos niesie ze sobą smród stęchlizny i spleśniałą kakofonię. Zagrzybione ściany nie dają oparcia i już tylko staczamy się w dół tym tunelem w kierunku piekielnych czeluści i bezbożnych otchłani. Brzmienie jest bardzo niskie, do czego mocno przyczynia się bulgotliwy bas, a także surowa perkusja. Zresztą szorstka surowość jest podstawą tych dźwięków, w co kompletnie wpisuje się wokal. Charczący bełkot spaja się z gitarami i razem z nimi wciąga pod kleistą powierzchnię cuchnącego błota.

Żeby nie było nudno autor zaprezentował momenty wolniejsze i szybsze, raz ciężkie, raz ostre. Jest sporo otępiałego instrumentalizmu, solówki i nieco dodatków jak choćby wycie wilka przed „Wolfspell”. Płyta jest klimatyczna, a wszystko co wydaje się tu garażowe czy amatorskie zrobione jest specjalnie i daje zamierzony efekt.

 

Tracklista:

01. In The Cover Of Darkness           
02. Wolfspell           
03. Black Winds Over Asphodel Fields           
04. Blood Moon Rites           
05. The Styx           
06. Cacomorphism           
07. Daemoonstrance Of The Which
08. Hate           
09. Stone To Stone           
10. The Truth

Wydawca: Under The Sign Of Garazel Productions (2017)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły