Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Soap&Skin już za kilka dni w Polsce

Soap&Skin, alternative, Nico, Bjork, Kate Bush, PJ Harvey Soap&Skin w najbliższy piątek pojawi się w krakowskim klubie Studio. Dzień później artystka wystąpi w warszawskim klubie Basen. Anja Plaschg to prawdziwe nazwisko austriackiej wokalistki i aktorki ukrytej pod tą nazwą artystyczną i projektową. Uznawana jest za jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia alternatywnej sceny. Gra na fortepianie od 6 roku życia. Ważny wpływ na jej muzykę mieli Xiu Xiu, Cat Power, Björk, Nico, Aphex Twin, ale również tacy kompozytorzy jak Siergiej Rachmaninow lub Arvo Pärt.
Jej pierwszy album Lovetune for Vacuum został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i znalazł się w pierwszej dziesiątce listy przebojów w Austrii, Niemczech, Belgii i Francji. Za Lovetune for Vacuum artystka otrzymała nagrodę European Border Breakers Award 2010 Komisji Europejskiej.  
Śmierć ojca w 2009 roku miała duże znaczenie dla powstania drugiego albumu Narrow. Z tą publikacją Plaschg po raz pierwszy znalazła się na pierwszym miejscu austriackiej listy albumów. Również międzynarodowa sprzedaż albumu była sukcesem.

Koncerty przy współpracy austriackiego forum kultury w Warszawie.

SOAP&SKIN with Ensemble
22.02 g. 20:00 Studio/Kraków
bilety: 79pln (przedsprzedaż) / 89pln (w dniu koncertu)
dostępne: ticketpro.pl, ebilet.pl, muno.pl

23.02 g. 20:00 Basen/Warszawa
bilety: 79/89pln
dostępne: ticketpro.pl, ebilet.pl, muno.pl kolekcjonerskie: pwevents.pl, Ticket Club (Bracka 25), Basen (ul. M. Konopnickiej 6), Rock Long Luck (Poznań)
Komentarze
cHrzanek : Początkowo miała grać we Wrocławiu ale niestety odwołali :(
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły