Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Slot - Septima

Slot, Septima, alternative metal, Evanescence, Dariya Stavrovich, rock, Igor Lobanov

Slot to moskiewska formacja, która istnieje od 2002 roku i na swoim koncie ma parę albumów. „Septima” jest już ósmym z nich, ale dla mnie ten zespół jest nowością. Grają metal alternatywny z elementami rocka, popu i nawet rapu. Śpiewają po rosyjsku, co do melodyjnych heavy metalowych śpiewów, mi akurat, bardzo pasuje.

 

Wokale są dwa, damski oraz męski i to ten kobiecy jest ostrzejszy i bardziej drapieżny. On też odpowiada za wszelkie harmonijne i podniosłe refreny. W takich momentach Slot jest jak Evanescence i trzeba przyznać, że tych porywów jest sporo i naprawdę robią wrażenie. Utworów jest dużo i praktycznie w każdym Dariya Stavrovich czyni dobrą robotę.

Wokal męski natomiast często ma rapującą manierę. Nie tak stricte, ale często jest to bardziej mówione niż śpiewane i taka jest specyfika Slot, że te dwa głosy się nawzajem przenikają. Głownie jest to rock/metal, o którym już pisałem, ale są i całkiem wyjątkowe kawałki. Pierwszym z nich jest „Русская Душа”. Jest to taki patriotyczny utwór, w którym dużo jest właśnie tego rapu. Z tego co rozumiem mówi o tym jakie to „Ruskie” są wspaniałe, ale trzeba przyznać, że refren Darii jest znakomity. Swoistym ewenementem jest tez ostatni „Платно”. Pamiętacie Scatman Johna jak zapieprzał z tym swoim skibidibi? Eminem też jest dobry w wypowiadaniu sześciu zdań na sekundę, ale Igor Lobanov spokojnie może z nimi stawać w szranki. Taki to by „Pana Tadeusza” w piętnaście minut przeczytał. Piosenka jest o tym, że za wszystko wciąż trzeba płacić, płacić i płacić i jest takim nietypowym zakończeniem.

Cała płyta natomiast jest bardzo udana. Dużo tu zmienności, dużo muzyki, dużo przebojowości. Piosenki są fajne, a ten język rosyjski dobrze się w nich komponuje. Mi się podoba.

 

Tracklista:

01. Реинкарнация
02. Мочит, Как Хочет!
03. Русская Душа
04. Ctrl+ Z
05. Зал Ожидания
06. 4 Шага
07. Туда, Где Небо...
08. Я Знаю
09. Круги На Воде
10. Стёкла Розовых Очков
11. Страх И Агрессия
12. Верю/Не Верю
13. Платно

Wydawca: Sliptrick Records (2016)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły