Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Singiel i debiutancka płyta Elizabeth Fraser

Szkocka wokalistka Elizabeth Fraser, kojarzona głównie z legendarnym Cocteau Twins od którego ostatecznie odseparowała się ponad 10 lat temu, z powodzeniem kontynuuje solową karierę. Po licznych, gościnnych występach na płytach Massive Attack, Petera Gabriela czy Yanna Tiersena artystka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i odważyć się na pierwszy, w pełni samodzielny album. Pierwszym zwiastunem debiutu będzie singiel "Moses" dedykowany tragicznie zmarłemu Jake'owi Drake-Brockmananowi (zmarł 1 września tego roku wskutek obrażeń po wypadku motocyklowym) - członkowi brytyjskiej grupy Echo & The Bunnymen, prywatnie bliskiemu przyjacielowi i życiowemu partnerowi Elizabeth. Singiel nagrany został przy współudziale długoletniego perkusisty Massive Attack - Damona Reece'a. Ci, którzy mieli okazję odsłuchać utwór mówią o "najpiękniejszej kompozycji napisanej przez smutne, złamane serce na cześć zmarłego przyjaciela".
3-utworowy singiel dostępny jest do pobrania na wszystkich płatnych brytyjskich portalach z MP3, w limitowanej edycji jako 12-calowy winyl wydany zostanie przez Rough Trade.

"Moses" to bez wątpienia "światełko w tunelu" dla oczekujących pierwszego w pełni samodzielnego, solowego albumu Fraser. Pierwotnie album miał ukazać się wiosną 2007 roku jednak w ostatniej chwili jego premiera została odwołana. Album miał ponoć 8 utworów, wydaniem materiału zainteresowany był wówczas label Blanco y Negro Records wydający płyty Mel C czy Boba Sinclara (tak, ten od "Love Generation"). W całkiem świeżym wywiadzie dla The Guardian Fraser powiedziała, że: "wraz z Damonem Reece pracują nad tym co może stać się treścią jej pierwszego albumu". Artystka wyjawiła również, że przez ostatni okres pojawiało się dość dużo "dobrze płatnych" ofert współpracy z komercyjnymi artystami sceny rockowej. Najdziwniejszą z propozycji była ta złożona przez samych Linkin Park. Elizabeth, rzecz jasna, odmówiła.

Tracklista:

01. Moses
02. Moses (Tightpaulsandra Remix)
03. Moses (Spaceland Remix)

Oficjalna strona internetowa: www.elizabethfraser.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły