Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Serpent Seed - Debris Of Faith

Debris Of Faith, Serpent Seed, black metal, death metal, The End Of Time Records

„Debris Of Faith” to debiutancki album, pochodzącego z Łaska zespołu Serpent Seed, na którym znajdziemy siedem black / death metalowych ciosów ukierunkowanych na szerzenie zła i niedobra. Wydawcą płyty jest The End Of Time Records, a wyszła ona w skromnym, lecz treściwym w zawartości digipacku.

Materiał od początku ujmuje dobrym brzmieniem i produkcją, a także ciężkim i solidnym graniem. Serpent Seed jedzie bezlitośnie, ale przy tym płynnie i melodyjnie. Gitary tworzą ostre i wypełniające przestrzeń konstrukcje, a także serwują solówki, a perkusja dba o to, żeby wszystko nasączone było odpowiednim rytmem i doprawia riffy kanonadami blastów. Nie wszystko jest szybkie, są i wolniejsze momenty, jak złowrogi początek „Serpent Seed” z mówionym głosem z piekła rodem. Częściowo wolny i ociężały jest „Płonie Stos”, są i inne fragmenty, które sprawnie przechodzą w żwawsze motywy. Do tego wokal jest chrypliwie szorstki, ale bardzo dobrze komponujący się z muzyką i wtapiający się w cały foniczny krajobraz.

Serpent Seed dobrze radzi sobie również pod względem kompozycyjnym. Utwory są wyraziste i rozpoznawalne wokalnie. Szybko można się z nimi zaprzyjaźnić i odróżniać w szczególności takie „Demon’s Blade” czy „Mother Night”. Najbardziej wyróżniający się jest jedyny polskojęzyczny „Płonie Stos”, o którym już wspomniałem.

Cała płyta sprawia dobre wrażenie, a im bardziej się ją poznaje, tym bardziej można się utwierdzić w tym wrażeniu. Mocne podstawy idą w parze z pomysłowymi szczegółami, a wszystko ku chwale nieświętych ciemności.

Tracklista:

1. Demon’s Blade

2. I Spit on Your Cross

3. Mother Night

4. Płonie stos

5. Unholy Trinity

6. Serpent Seed

7. Bloody Vengeance

Wydawca: The End Of Time Records (2014)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły