Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sentenced - Crimson

Sentenced, Crimson, metal, death metal, heavy metal, melo-death

Szósty album Sentenced ukazał się na początku 2000 roku. „Crimson” jest płytą, która pokazuje łagodne i uczuciowe oblicze metalu. Jeżeli w ogóle można w jakikolwiek sposób odnosić to jeszcze do death metalu to jest to taki sentimental heavy melo-death light. Piosenki są o miłości. Zawsze niespełnionej, nieszczęśliwej, zdradzonej i oszukanej. Z założenia więc są pesymistyczne. Z tekstów bije smutek, żal i często nieumiejętność pogodzenia się z rzeczywistością.

Opowiedziane jest to w sposób emocjonalny i liryczny, głównie poprzez melodyjny śpiew. To jest największa wizytówka Sentenced i na tym opierają się wszystkie utwory. Trzeba przyznać, że ich konstrukcje są chwytliwe i praktycznie każdy numer ma ten przyciągający uwagę refren i płynące słodko wokalizy. Najbardziej rzucają się w uszy „Fragile”, „Dead Moon Rising” i chyba największy przebój z tej płyty „Killing Me Killing You”. Ten ostatni przesycony jest też, wspomaganą przez pianino, delikatnością, która przeplata się z żywiołowym refrenem. Zupełnie stonowany jest natomiast „Home In Despair”, w „One More Day” jest eksperyment z przesterowanym wokalem, a kończący całość „My Slowing Heart” jest najbardziej rozciągnięty i  zgodnie z tytułem, nieco spowolniony.

Gitary raczej stanowią tło i spoiwo do śpiewu, ale mają również swoje partie jak te nieco orientalne w „Broken” albo skoczne w „Dead Moon Rising”. Wygląda to całkiem zgrabnie i jeżeli ktoś się lubuje w takich lukrowanych przygrywkach powinny mu się te piosenki spodobać. Ja też uważam, że umilają czas jak kisiel owocowy, ale mi tu brakuje konkretów, wartości, jakiejś merytorycznej głębi. Jest to takie plastikowe jak telenowela i Sentenced wydaje się być z tego zadowolony, wcale nie starając się żeby jakoś wyłamać się poza te konformistyczne schematy. Słucha się tego przyjemnie i to raczej tyle.

Tracklista:

01 Bleed In My Arms

02 Home In Despair

03 Fragile

04 No More Beating As One

05 Broken

06 Killing Me Killing You

07 Dead Moon Rising

08 The River

09 One More Day

10 With Bitterness And Joy

11 My Slowing Heart

Wydawca: Century Media Records (2000)

Ocena szkolna: 4

Komentarze
leprosy : Ta płyta to straszny upadek kapeli która na początku swej "kariery" preze...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły