Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Saltus - Inexploratus Saltus

Inexploratus Saltus, Saltus, Symbols Of Forefathers, Morbid Winter Records, Werewolf Promotion, black metal

"Inexploratus Saltus” to pierwsze demo Saltus, nagrane na próbie i wydane na kasecie w 1997 roku. Materiał uzyskał drugie życie w 2006 roku, kiedy został wydany wspólnie z demem „Symbols Of Forefathers”, przez Morbid Winter Records na płycie i przez Werewolf Promotion na kasecie.

„Inexploratus Saltus” to bardzo amatorska produkcja i zupełnie nie umywa się do kolejnych demówek tego zespołu. Można powiedzieć więc, że jest to taka retrospekcja z początkowych czasów i tylko jako ciekawostkę historyczną należy ją traktować. Zawartość bowiem jest mizernej jakości. Gitary rzępolą jakby chciały, a nie mogły, perkusja dudni, a nieśmiały wokal zawodzi, czasem zupełnie przykryty przez hałasujące instrumenty. Czasem wszystko zrywa sie do szybszych temp i blackowych skrzeków, ale większość sunie dość niemrawo i pokracznie. Klimat jednak jest bardzo poważny. Saltus od zarania kroczył ścieżką pradawnych wojowników i wielbił duchy przodków, co wyraża nie tylko w black metalowych kawałkach, lecz także gustownych i opatrzonych klawiszową otoczką, deklamacjach.

Całe to „obracanie w popiół krzyżowego imperium” i „odkrywanie pól bitewnych” brzmi dość rzewnie, a nawet nieco śmiesznie, no ale od czegoś trzeba było zacząć. Ważne, że każdy kolejny krok był krokiem naprzód, aż wyrósł z tego najlepszy pagan metalowy zespół jaki zrodziła nasza Matka Ziemia.

Tracklista:

1. Oda Do Zamierzchłych Czasów
2. Era Mroku
3. Duch Ciemnych Borów
4. Podróż Ku Kresom
5. Pochwała Śmierci
6. Ostatnie Przebudzenie

Wydawca: Saltus (1997)

Ocena szkolna: 2

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły