Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Rotting Christ - Sleep Of The Angels

Sleep Of The Angels, Rotting Christ, Sakis, Xy, Samael, Eternal, Waldemar Sorychta, Metal Mind Productions

„Sleep Of The Angels” to kolejna płyta, na której Rotting Christ odchodzi od ciężkich brzmień, decydując się na bardziej nastrojowe i klimatyczne piosenki. Wokale Sakisa wciąż potrafią być jadowite, ale używa ich w ten sposób celem kontrastu, wzmożenia napięcia i uwypuklenia pewnych kwestii. Podobnie jest z gitarami, które zrywają się momentami, przez większość czasu rozpływając się w bardziej wyważonych motywach i korzystając z bogatej opieki klawiszy.

A klawiszowcem, jak również producentem płyty i jej inżynierem dźwięku, jest Xy z Samael i tego Samaela czuć tu od początku i to dość wyraźnie. Pierwsze dwa kawałki bardzo przypominają, wydany w tym samym roku, „Eternal”, nie tylko pod względem brzmienia, ale i melodyjnie stonowanych kwestii wokalnych. Ta maniera będzie powracać, choć, jak już wspomniałem, Sakis używa też silniejszych barw, używając ich wymiennie i w zależności od potrzeby wynikającej z konstrukcji kawałka. Są mocniejsze zrywy, jak w „The World Made End”, ale jest też sporo tej groźnej atmosferyczności, najczęściej przeplecionej z bardziej żywymi fragmentami.

„Der Perfecte Traum” to numer częściowo po niemiecku, a do zwrotek w tym języku zatrudniono dodatkową osobę. Ostatnim gościem na płycie jest wszędobylski Waldemar Sorychta, który do swojej bogatej dyskografii dołącza gitarowy udział w dwóch utworach.

Mimo samaelowych podobieństw, Rotting Christ jest zespołem z wyrobionym stylem i ich mieszanka zła z nadobnością ma i powab i charakter. Może nie ma tu wielkich hitów, ale płyta całościowo wchłania się przyjemnie. „Cold Colours” potrafi rozbujać, a taki „After Dark I Feel” kołacze się po głowie po jej zakończeniu. A jakby komuś było mało atrakcji to wytwórnia zadbała o bonusy, dołączając drugą płytę z utworami promocyjnymi różnych ciekawych i znanych zespołów. Ewentualnie podobną składankę można znaleźć na drugiej stronie kasety Metal Mind Productions.

Tracklista:

01. Cold Colours
02. After Dark I Feel
03. Victoriatus
04. Der Perfekte Traum
05. You My Flesh
06. The Word Made End
07. Sleep The Sleep Of Angels
08. Delusions
09. Imaginary Zone
10. Thine Is The Kingdom

Wydawca: Century Media Records (1999)

Ocena szkolna: 4+

Komentarze
zsamot : Oj nie mieli wtedy R.Ch. dobrej prasy.. "sprzedali się" to lekko mówiąc. Ale...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły