Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Rotting Christ - Triarchy Of The Lost Lovers

Zmiana wytwórni na większą nie zawsze oznacza plus. W przypadku Rotting Christ było to chyba nawet konieczne, gdyż dopiero Century Media wyłożyła odpowiednie środki, aby kolejny album zespołu był dopieszczoną produkcją. Grecy się postarali i wszelkie niedociągnięcia jakie towarzyszyły płycie "Non Serviam" zostały zatarte.
"Triarchy Of The Lost Lovers" zostało okraszone dobrą, klarowną produkcją pozbawioną korytarzowego brzmienia. Co prawda perkusja została schowana trochę w tle, ale w żaden sposób nie rzutuje to na te 11 utworów. No właśnie - muzycy tchnęli w swoje utwory trochę więcej melodyjnej nuty nie odchodząc jednocześnie od stylistyki, której dotychczas hołdowali. Kawałki uległy skróceniu, ale cała aura i konstrukcja zostały nienaruszone.

Album okazał się najbardziej dopracowanych i dojrzałym z dotychczasowych albumów zespołu. Ogromnej poprawie uległ warsztat instrumentalny, który jednak w dalszym ciągu podparty był konkretnymi, zapadającymi w pamięć motywami. Muzyka Rotting Christ w dalszym ciągu była klimatyczna, ale w tych motorycznych, nieskomplikowanych riffach wplecione całe mnóstwo harmonii i melodii, które trochę wydzierały zespół z grona deathmetalowych zespołów. Zdecydowanie więcej tu black metalu - zarówno jeśli chodzi o wokale, ale także jeśli chodzi o muzykę. Na całe szczęście Grecy nie zatracili się za ekstremalnych galopadach i więcej uwagi poświęcili ogólnemu klimatowi wydawnictwa, który koniec końców okazał się być najdelikatniejszym z pierwszych czterech albumów.

Czwarty album Greków przyniósł trochę zmian w kierunku delikatnieszego grania, ale mimo wszystko formacja zachowała swoją tożsamość. Patrząc na dyskografię zespołu móżna powiedzieć, że ten album jest kwintesencją stylu zespołu, gdyż łączy w sobie to co muzycy robili dotychczas, jak i zawiera podwalinę pod późniejsze dokonania. Niewątpliwie jest to więc album reprezentatywny dla Greków i na pewno jeden z ich najlepszych.

Tracklista:

01. King Of A Stellar War
02. A Dynasty From The Ice
03. Archon
04. Snowing Still
05. Shadows Follow  
06. One With The Forest
07. Diastric Alchemy
08. The Opposite Bank
09. The First Field Of The Battle

Wydawca: Century Media (1996)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły